RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Masowe molestowanie we Włoszech. Wiadomo, kim są sprawcy

Horror na Sylwestrze w Mediolanie (fot. Piero Cruciatti/Anadolu Agency via Getty Images)
Horror na Sylwestrze w Mediolanie (fot. Piero Cruciatti/Anadolu Agency via Getty Images)

Do prokuratury w Mediolanie napływają zawiadomienia z różnych części Włoch od kobiet, które były molestowane podczas zabawy sylwestrowej na placu przed tamtejszą katedrą. Zatrzymano dwóch z 18 zidentyfikowanych sprawców grupowej napaści seksualnej.

Saudyjski sąd po raz pierwszy ujawnił nazwisko mężczyzny skazanego za molestowanie

Sąd karny w Medynie w Arabii Saudyjskiej po raz pierwszy w historii kraju skazał na publiczne potępienie mężczyznę uznanego za winnego molestowania...

zobacz więcej

Do aresztu trafili 18- i 21-latek, synowie imigrantów z północnej Afryki – podały włoskie media. Pochodzącymi stamtąd imigrantami lub obywatelami włoskimi w drugimi pokoleniu są także wszyscy pozostali napastnicy. Są wśród nich 15-latkowie.

Wszyscy zostali zidentyfikowani na podstawie komputerowego programu rozpoznawania twarzy, zastosowanego podczas analizy nagrań z mediolańskiego Piazza del Duomo.

Jak wynika ze śledztwa, agresorzy wybierali ofiary, a następnie podchodzili do nich, wzywając wspólników, którzy je otaczali. Tworzyli „mur”, za którym nie było widać, co się dzieje. Działali jak „banda” z hersztem na czele, z premedytacją i precyzją – te opinie śledczych cytują media.

O kolejnych napływających zgłoszeniach od ofiar grupowej przemocy seksualnej poinformował dziennik „Libero”. Przytacza fragmenty zeznań, według których napastników na zatłoczonym placu było około 50.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej