RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morawiecki odpowiedział Tuskowi. Mocne starcie w Sejmie

Premier Mateusz Morawiecki i lider PO Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Obara, Wojciech Olkuśnik)
Premier Mateusz Morawiecki i lider PO Donald Tusk (fot. PAP/Marcin Obara, Wojciech Olkuśnik)

Szef PO Donald Tusk przekonywał, że inflacja to wina rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wystąpienia w Sejmie odniósł się do tego premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że Niemcy i cała strefa euro mają największą inflację od niemal 30 lat, a w Stanach Zjednoczonych spadek siły nabywczej pieniądza jest najwyższy od 40 lat. – Nie wiedziałem, że rząd PiS jest rządem światowym – żartował premier.

Rosja znów górą ws. Nord Stream 2. Kowalski: Bardzo zła decyzja dla Polski

Senat USA odrzucił projekt ustawy nakładający sankcje na Nord Stream 2. – To konsekwencja resetu amerykańsko-rosyjskiego, który od początku...

zobacz więcej

Świat mierzy się z inflacją i rekordowymi cenami energii. Politycy PO przekonują, że „drożyzna” to wina PiS, więc na obecne posiedzenie znów przynieśli tabliczki z takim właśnie hasłem.

Gdy w trakcie przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie zaczęli również skandować „drożyzna”, szef rządu postanowił się do tego odnieść.

Zobacz także:   Zobacz, co rozhuśtało inflację. Ekspert: Te czynniki wygasną w 2022 roku

– Dwa dni temu przewodniczący PO powiedział, że drożyzna, inflacja to sprawa polska i rządu polskiego. Bardzo ciekawe, że to sprawa rządu PiS. Nie wiedziałem że rząd PiS jest rządem nie tylko polskim, ale rządem światowym. Naprawdę – stwierdził.

– Ale skoro to się już wydało, to muszę powiedzieć rzeczywiście, jaka jest prawda – dodał Mateusz Morawiecki.

– Przetransportowaliśmy inflację do Niemiec. Jak? Normalnie. Na łódkach przez Odrę i Nysę Łużycką. Mają największą inflację od 30 lat. Także przetransportowaliśmy inflację do całej strefy euro. Taki silny jest polski rząd. Samolotami zrzuciliśmy inflację, największą od 25 lat – żartował premier.

Zobacz także:   Premier Morawiecki: Słabi politycy szukają wymówek, odpowiedzialni rozwiązań [WIDEO]

– Również tyle jest prawdy w waszych tabliczkach, które teraz pokazujecie. Również przetransportowaliśmy do USA, tam jest najwyższa od 40 lat. Ale nie powiem wam jak, to tajemnica wywiadu, ale Jankesom też wlepiliśmy taką inflację, że im poszła w pięty – komentował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej