RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dziennikarz i kurier zaatakowani w Poznaniu. Mężczyzna wbił im strzykawkę w plecy [WIDEO]

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Poznaniu zaatakował kuriera igłą ze strzykawką zawierającą nieznaną substancję. Kilka dni wcześniej w ten sam sposób zaatakowany został dziennikarz telewizji WTK podczas transmisji na żywo.

Piramida finansowa i setki oszukanych. CBA zatrzymało siedem osób

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejnych siedem osób w śledztwie dotyczącym piramidy finansowej. W wyniku jej działania co najmniej 400 osób...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w czwartek przy poznańskim Kupcu. Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, policjanci otrzymali zgłoszenie, że jedna osoba została ukłuta igłą ze strzykawką.

Na miejsce od razu skierowane został patrole. Okazało się, że mężczyzna podszedł do kuriera InPost-u i wbił mu igłę w plecy. Po wszystkim uciekł. Na miejscu policjanci zabezpieczyli monitoring. Kurier trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

– Ustalili, że mężczyzna wsiadł do tramwaju. Śledzili jego drogę i kolejne przesiadki. Został zatrzymany po tym, jak funkcjonariusze wypatrzyli go w jadącym tramwaju – relacjonuje Borowiak.

Podczas wstępnego przeszukania znaleziono przy nim igłę i strzykawkę zawierającą nieznaną substancję płynną. Borowiak poinformował też, że zatrzymany ma 27 lat i jest mieszkańcem Poznania. W styczniu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za inne przestępstwa.

Podobna sytuacja miała miejsce w poniedziałek wieczorem. Operator kamery telewizji WTK realizujący transmisję na żywo został ukłuty w plecy igłą.

Napastnik uciekł. Policjanci ustalają, czy zatrzymany 27-latek odpowiada i za to przestępstwo. – Dziś odbędzie się identyfikacja – mówi nam rzecznik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej