RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Australia: kolejna decyzja ws. wizy Djokovica

Najnowsze

Popularne

Australijski rząd po raz drugi cofnął wizę serbskiego tenisisty Novaka Djokovicia – poinformował minister ds. imigracji Alex Hawke. Jak dodał, szykujący się do Australian Open lider światowego rankingu, który nie poddał się szczepieniu przeciwko COVID-19, może stanowić zagrożenie dla społeczeństwa.

Dźokowić wygrał w sądzie… ale grozi mu deportacja. Gorąco w Melbourne

Sędzia Anthony Kelly nakazał natychmiastowe wypuszczenie przetrzymywanego w hotelu w Melbourne Nowaka Dźokowicia. Wymiar sprawiedliwości ocenił...

zobacz więcej

Dziewięciokrotny triumfator wielkoszlemowego turnieju w Melbourne w poprzedni wtorek poinformował, że otrzymał zwolnienie lekarskie z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 i rusza w podróż do Australii. Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę.

Prosto z lotniska Djoković został zabrany do hotelu, gdzie są zakwaterowane także osoby ubiegające się o azyl w tym kraju. W poniedziałek sąd w Melbourne nakazał natychmiastowe wypuszczenie Serba, uznając jednocześnie decyzję o cofnięciu jego wizy za „nierozsądną”.

Jak zaznaczyli prawnicy australijskiego rządu, ten wciąż ma prawo zadecydować o deportacji tenisisty. Na trzy dni przed rozpoczęciem turnieju poinformowano o skorzystaniu z niego.

Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się w poniedziałek. W pierwszej rundzie singla Djoković miał zmierzyć się ze swoim rodakiem Miomirem Kecmanoviciem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej