RAPORT

Wojna na Ukrainie

Haczyki wędkarskie w parówkach. Zatrzymana kobieta „polowała” na psy

Policjanci przejrzeli monitoring (fot. KRP IV)
Policjanci przejrzeli monitoring (fot. KRP IV)

Kryminalni z warszawskiego Bemowa zatrzymali kobietę podejrzaną o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Kobieta do parówek wkładała haczyki wędkarskie, a następnie rozkładała je w bloku na klatce schodowej w celu spowodowania cierpienia lub uśmiercenia psów.

Zmiana pogody. Synoptyk nie ma wątpliwości: na gorsze

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. W czwartek w całym kraju będzie pochmurno, ma podać marznący deszcz i deszcz ze śniegiem; będzie też...

zobacz więcej

Rzeczniczka bemowskiej policji komisarz Marta Sulowska wyjaśniła, że do policjantów zgłosiła się pokrzywdzona. Zawiadomiła, że jej pies cierpi po zjedzeniu pokarmu, w którym był ostry przedmiot. Wyjaśniła, że potwierdził to lekarz weterynarii po szczegółowych badaniach.

W sprawie wszczęto dochodzenie. – Kryminalni przeanalizowali monitoring, wraz z dochodzeniowcami skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy – wyjaśnia Sulowska.

– Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma znajoma pokrzywdzonej. Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawczyni rozkładała na klatce schodowej parówki, w których były ukryte haczyki wędkarskie. Swoim zachowaniem naraziła zwierzę na cierpienie lub śmierć – podkreśliła rzeczniczka.

Kobietę zatrzymano w czwartek rano. – Została doprowadzona do komisariatu, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem – mówi rzeczniczka dodając, że policjanci będą prowadzić dalsze ustalenia związane z tą sprawą. Sprawczyni grozi do pięciu lat więzienia.

– Jeśli masz informację o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją – podkreśla policjantka. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej