RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niemcy: Dobowa liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 90 tys.

Dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem po raz pierwszy przekroczyła w Niemczech 90 tys. (fot. Jens Schlueter/Getty Images)
Dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem po raz pierwszy przekroczyła w Niemczech 90 tys. (fot. Jens Schlueter/Getty Images)

Dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem po raz pierwszy przekroczyła w Niemczech 90 tysięcy. Jak podał w piątek rano Instytut Roberta Kocha (RKI), w ciągu ostatnich 24 godziny zarejestrowano w RFN 92 223 nowe infekcje.

Watykan zaostrza restrykcje. Maseczka obowiązkowa w zamkniętych przestrzeniach

Watykan zaostrzył przepisy antypandemiczne i kary za ich naruszanie. Wprowadzono obowiązek noszenia maseczek FFP2 we wszystkich miejscach...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zaledwie w środę RKI informował o przekroczeniu granicy 80 tysięcy nowych infekcji w ciągu doby. Tydzień temu zakażeń było ponad 56 tysięcy.

Instytut Roberta Kocha poinformował także w piątek rano o rekordowym poziomie tygodniowej zapadalności, tj. liczbie nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców: 470,6. Dla porównania dzień wcześniej wskaźnik ten wyniósł 427,7, a przed tygodniem - 303,4.

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Niemczech 286 zgonów z powodu koronawirusa. W sumie od początku pandemii liczba osób zmarłych w związku z COVID-19 wzrosła do 115 337. Łączna liczba zakażonych to 7 835 451.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej