RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. Nie żyje 65-latek

Strażacy szybko ugasili ogień (fot. FB/KM PSP w Piekarach Śląskich)
Strażacy szybko ugasili ogień (fot. FB/KM PSP w Piekarach Śląskich)

65–letni mężczyzna zginął w czwartek po południu w pożarze domu jednorodzinnego w Piekarach Śląskich. Strażacy szybko ugasili ogień, zwłoki ofiary pożaru znaleźli podczas przeszukania budynku.

Policjanci uratowali pilota na kilka sekund przed zderzeniem pociągu z awionetką

Policjanci z Los Angeles wyciągnęli pilota z awionetki, która musiała w niedzielę awaryjnie lądować na torach kolejowych w amerykańskim stanie...

zobacz więcej

Zastępca komendanta miejskiego PSP w Piekarach Śląskich mł. bryg. Marcin Gąsowski powiedział, że informacja o pożarze budynku jednorodzinnego przy ul. Dąbrowskiego dotarła do służb przed godz. 14. Ogień pojawił się w tzw. fińskim domku, którego większość konstrukcji jest zbudowana z drewna. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, z budynku wydobywały się duże ilości dymu.

– Natychmiast przystąpiono do działań, które polegały na przeszukaniu budynku i gaszeniu pożaru. Okazało się, że pożar powstał w jednym z pomieszczeń, panowały tam trudne warunki – pożar był mocno rozwinięty, była wysoka temperatura i silne zadymienie. Po ugaszeniu tego pomieszczenia strażacy dokonali bardzo dokładnego sprawdzenia i właśnie w tym pomieszczeniu znaleziono ofiarę – relacjonował Gąsowski.

W budynku nikogo więcej nie było. Jak powiedział sierż. szt. Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji, ofiara pożaru to 65–letni mężczyzna. – Mieszkał razem z bratem, który rano wyszedł z domu – powiedział policjant.

W czwartek późnym popołudniem na miejscu trwały jeszcze czynności pod nadzorem prokuratora, technik kryminalistyki wykonywał oględziny, będą także przeprowadzone oględziny z biegłym sądowym. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Trudno ją wskazać ze względu na duże zniszczenia – mówią strażacy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej