RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wielki sukces programu Laboratoria Przyszłości

W ramach programu szkoły są doposażane w komputery, laptopy, drukarki 3D (fot. Shutterstock/Syda Productions)
W ramach programu szkoły są doposażane w komputery, laptopy, drukarki 3D (fot. Shutterstock/Syda Productions)

Prawie 100 procent szkół zgłosiło się do programu Laboratoria Przyszłości – informuje pełnomocnik ministra edukacji do spraw transformacji cyfrowej Justyna Orłowska. W ramach programu szkoły są doposażane w komputery, laptopy, drukarki 3D i inne nowoczesne urządzenia.

Będą zmiany w kalendarzu ferii zimowych? Minister Czarnek komentuje

Dziś uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach po przerwie świątecznej i kilku dniach nauki zdalnej. – Niezmiennie nauka stacjonarna jest...

zobacz więcej

Justyna Orłowska wyjaśnia, że program przenosi polskie szkoły w przyszłość. – Wyposaża je w drukarki 3D, roboty edukacyjne, gogle do wirtualnej rzeczywistości, ale przede wszystkim jest wyjątkowy dlatego, że zgłosiło się do niego 99 procent polskich szkół. To 12 tysięcy szkół w Polsce, blisko 3 miliony uczniów – podkreśliła Justyna Orłowska.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek powiedziała, że rząd przeznaczył na cyfryzację szkół i na dostęp do szerokopasmowego internetu duże środki. – To działanie oraz inwestycja w infrastrukturę szkolną miała ogromne znaczenie w tym, że z pewnymi bólami, z trudem, ale udało się przeprowadzić zdalne nauczanie w czasie pandemii – zaznaczyła Marzena Machałek.

Wartość programu Laboratoria Przyszłości to miliard złotych. W tym roku program ma być rozszerzony także o polskie szkoły za granicą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej