RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje Andrzej Kozioł. Był wokalistą zespołu VOX

Jerzy Slota, Andrzej Koziol, Witold Paszt, Ryszard Rynkowski (fot. Andrzej Wiernicki/Forum)
Jerzy Slota, Andrzej Koziol, Witold Paszt, Ryszard Rynkowski (fot. Andrzej Wiernicki/Forum)

Najnowsze

Popularne

Andrzej Kozioł, były członek zespołu VOX, zmarł dziś rano po długiej chorobie. Miał 73 lata. Informację potwierdził menadżer artysty Bogdan Zep.

Zmarł solista operowy Marian Kępczyński

Nie żyje solista operowy Marian Kępczyński. O śmierci artysty w niedzielę poinformował Teatr Wielki w Poznaniu.

zobacz więcej

Historia zespołu Vox rozpoczęła się w 1978, kiedy to Witold Paszt założył męski kwartet wokalny w składzie: Andrzej Kozioł, Ryszard Rynkowski oraz Witold Paszt i Jerzy Słota.

Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, na której zaprezentował piosenkę „Dwa życia, dwa nieba”. Kwartet uczestniczył w radiowym plebiscycie Studia Gama oraz występował na krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki.

Zespół występował m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Interwizji w Sopocie, a także w Bratysławie i w Rostocku.

Koncertował w NRD, RFN, Holandii, Szwecji, na Kubie, w Czechosłowacji, ZSRR i Bułgarii oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. W 1982 r. zrealizował recital TV Retro Vox. Na repertuar grupy składały się ballady, pieśni gospel, standardy jazzowe, utwory pop i funk.

Zespół podbił serca publiczności takimi przebojami jak: „Bananowy Song”, „Rycz mała, rycz” czy „Szczęśliwej drogi, już czas”.

Andrzej Kozioł opuścił zespół w 1997 roku.


(fot. arch. PAP/Zbigniew Staszyszyn)
(fot. arch. PAP/Zbigniew Staszyszyn)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej