RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zostawiła dziecko w samochodzie i poszła na zakupy

Dziewczynka oglądała bajki w telefonie (fot. Shutterstock/Maria Symchych)
Dziewczynka oglądała bajki w telefonie (fot. Shutterstock/Maria Symchych)

50–latka z Gdańska zostawiła w samochodzie na podziemnym parkingu roczne dziecko bez opieki. Kobieta została ukarana mandatem za wykroczenie. Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Zatrzymano dwóch dilerów, którzy proponowali narkotyki policjantowi

Aresztowano dwie osoby, które proponowały policjantowi w cywilnym ubraniu kupno narkotyków. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w mieście...

zobacz więcej

Jak powiedział w czwartek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski, w środę do obecnych w jednej z galerii na Przymorzu policjantów podszedł mężczyzna i powiedział, że w samochodzie na podziemnym parkingu jest małe dziecko bez opieki.

– Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą i z pomocą ochrony galerii przywołali właściciela auta. Kobieta zjawiła się po około 20 minutach. Podczas rozmowy z policjantami nie kryła zdziwienia całą sytuacją, ponieważ była przekonana, że dziecko jest bezpieczne. 50–latka, która jest dla dziecka rodziną zastępczą, próbowała przekonać policjantów, że nic się nie stało i najlepiej, jakby zakończyli interwencję pouczeniem – dodał Chrzanowski.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, policjanci nałożyli na kobietę mandat karny w wysokości 500 zł. Dodatkowo funkcjonariusze powiadomili o sprawie sąd rodzinny.

– Choć w tym przypadku nic się nie stało, rocznej dziewczynce, która – siedząc w foteliku – oglądała włączone w telefonie bajki, to takie zachowanie opiekunki mogło doprowadzić do nieszczęścia – tłumaczy gdański policjant.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej