RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowi trenerzy polskich siatkarzy i siatkarek zabrali głos. Kim są Grbić i Lavarini?

Jestem niesamowicie zaszczycony, że wybrano mnie spośród wielu innych wspaniałych szkoleniowców – przyznaje trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić. O dumie z nominacji mówił też w pierwszej wypowiedzi nowy opiekun kadry siatkarek Włoch Stefano Lavarini. Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, podkreślił, że to „najlepsi trenerzy, jacy mogli nam się trafić”.

Setki medali i sukcesy sportowców. To nie koniec programu PFN Team100

Za otrzymywane wsparcie odwdzięczają się medalami i tytułami mistrzowskimi – to młodzi sportowcy, którzy są beneficjentami programu Polskiej...

zobacz więcej

– Chciałbym powiedzieć, że jestem niesamowicie zaszczycony, że spośród wielu innych wspaniałych szkoleniowców to mnie wybrano na pierwszego trenera kadry narodowej – powiedział Grbić w nagraniu wideo, które Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował w mediach społecznościowych.

Kim jest nowy trener siatkarzy?


48-letni Serb nie krył, że jego plan na pracę z kadrą jest prosty.

– Oczywiście nasz plan jest zawsze taki sam – grać na maksimum naszych możliwości, osiągnąć najlepsze wyniki na każdym z turniejów – podkreślił Nikola Grbić.

Przyznał też, że to dla niego wielka przyjemność wrócić do Polski i znowu tu pracować.

– Ostatnie dwa lata były najlepszym doświadczeniem w całej mojej karierze trenerskiej. Wracam tu znaleźć zawodników, członków sztabu a przede wszystkim przyjaciół. Mam nadzieję, że wszystko, czego doświadczyliśmy w pracy w klubie powtórzymy także w reprezentacji – zaznaczył Grbić, który do lata 2021 prowadził Zaksę Kędzierzyn-Koźle, a zwieńczeniem jego pracy był triumf w Lidze Mistrzów.

Grbić: Nie mogę się doczekać


Nowy szkoleniowiec siatkarzy, który na co dzień pracuje we włoskiej Perugii, m.in. z Wilfredo Leonem, zwrócił się też do fanów drużyny narodowej i polskiej siatkówki.

– Kibicom chciałbym powiedzieć, że liczę na to, iż będziecie kontynuować to, co do tej pory i będziecie przychodzić do hal, aby nas wspierać. Mam nadzieję, że w zamian damy wam świetną rozrywkę, a co najważniejsze – wyniki. Nie mogę się doczekać pracy i bycia z wami. Do zobaczenia wkrótce – powiedział i dodał po polsku: „Do widzenia”.

W podobnym tonie wypowiedział się Lavarini.

Lavarini: Będziecie z nas dumni


– Jestem bardzo dumny, że staję się częścią reprezentacji Polski. Nie mogę się już doczekać występu w mistrzostwach świata przed niesamowitą polską publicznością – podkreślił 42-letni włoski szkoleniowiec, nawiązując do najważniejszej imprezy najbliższego sezonu, której Polki – obok Holenderek – będą współgospodyniami.

Biły konia na oczach widzów igrzysk w Tokio. Wyrok sądu ws. dwóch Niemek

Postępowanie prawne przeciwko niemieckiej zawodniczce pięcioboju nowoczesnego Annice Schleu i jej trenerce Kim Raisner, oskarżonym o maltretowanie...

zobacz więcej

Jak zapewnił, zrobi też wszystko, by drużyna z powodzeniem walczyła o udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. – Jestem pewny, że będziecie z nas dumni – podsumował i także po polsku dodał: „Do zobaczenia wkrótce”.

Nowych trenerów siatkarskich reprezentacji Polski wybrał w środę zarząd PZPS. Obaj podpisali umowy do igrzysk w Paryżu w 2024 r.

Grbić zastąpił Belga Vitala Heynena, którego kontrakt wygasł we wrześniu, a Lavarini zajął miejsce Jacka Nawrockiego, który zrezygnował z dalszej pracy z drużyną narodową.


Zobacz także: Cannavaro jako trener reprezentacji? Polska chce mistrza świata

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej