RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Nie są w stanie wytrzymać presji, zwalniają się”. Mobbing w Kancelarii Senatu

W Senacie powołana została specjalna komisja ds. mobbingu, o który oskarżana jest wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Jest ona nazywana „prawą ręką” marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Pracownicy CIS składają wypowiedzenia z pracy, bo nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej.

„Sejm huczy od plotek”. Poseł wprost o Sienkiewiczu: Kompletna kompromitacja

Ta sprawa w mojej ocenie powinna się skończyć złożeniem mandatu przez Bartłomieja Sienkiewicza – komentuje dziwne zachowanie tego polityka w Sejmie...

zobacz więcej

Komisja, która ma zbadać tę sprawę, działa już od kilkunastu dni. Przed komisją przesłuchano już pracowników i oskarżaną o mobbing Annę Godzwon, wicedyrektor CIS. Komisja mogła powstać, bo umożliwia to zapis w regulaminie Senatu z 2014 r.; do tej pory podobna sprawa nie miała miejsca.

Jak poinformował reporter TVP Info Miłosz Kłeczek, w Senacie ma dochodzić do mobbingu polegającego na zastraszaniu, poniżaniu i wywieraniu presji na pracowników. – Godzwon ma podejmować działania, które wyczerpują znamiona mobbingu – przekazał dziennikarz. Zaznaczył, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi, czego efektem jest powołanie wspomnianej komisji.

Mobbing w Kancelarii Senatu. Nie są w stanie wytrzymać presji


Mobbowani pracownicy Kancelarii Senatu – co wynika z informacji TVP Info – składają wypowiedzenia z pracy, bo nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej. Odmawia się im kompetencji w dziedzinach, w których są ekspertami. – Wicedyrektor CIS ma instruować tych pracowników w sprawach, na których się nie zna – komentował Kłeczek.

Immunitet Grodzkiego. „Doktryna Neumanna już nie obowiązuje”

Marszałek Tomasz Grodzki unika stanięcia w prawdzie, utrudnia postępowanie, ponieważ uważa, że prawo nie obowiązuje go tak, jak wszystkich...

zobacz więcej

Jak dodawał, z relacji pracowników wynika, że Godzwon miała ich poniżać i krzyczeć w obecności innych pracowników, wywołując tym samym presję psychiczną.

„Panuje tutaj atmosfera nieuzasadnionej i niepotrzebnej presji, ludzie dzieleni są na lepszy i gorszy sort. (…) Każdy wyjazd krajowy lub zagraniczny należy odchorowywać przez kilka dni” – to fragment wypowiedzenia o pracę z kancelarii Senatu, do którego dotarli dziennikarze.

O komisję i mobbing w Kancelarii Senatu pytany był na konferencji prasowej marszałek Tomasz Grodzki. – Grodzki stara się umywać ręce od tego problemu, a te informacje musiały do niego docierać, że panuje atmosfera mobbingu, ale prawdopodobnie nic z tym nie zrobił, a efektem jest powołanie komisji – komentował Kłeczek.

– Ta komisja się zebrała, wykonała wstępne wysłuchania stron, ona kontynuuje swoje prace – mówił Tomasz Grodzki. Jak oświadczył, Godzwon towarzyszyła mu w wielu wyjazdach zagranicznych.

– Kiedy przebywaliśmy razem przez długi okres czasu nie zauważyłem żadnych niepokojących sygnałów, które by świadczyły o mobbingu. (…) Ja jestem arbitrem ponad Kancelarią Senatu – wskazał marszałek izby. Zapewnił, że „postaramy się to rozstrzygnąć w najlepszy możliwy sposób”.

Anna Godzwon od kilkunastu dni nie pojawiła się w Senacie.

teraz odtwarzane
„Nie są w stanie wytrzymać presji, zwalniają się”. Mobbing w Kancelarii Senatu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej