RAPORT

Wojna na Ukrainie

Budka ostro o Hołowni. Żukowska radzi, by zaczął leczyć pamięć i koncentrację

Borys Budka prezentujący „Koalicję 276” bez konsultacji z innymi partiami (fot. PAP/Leszek Szymański)
Borys Budka prezentujący „Koalicję 276” bez konsultacji z innymi partiami (fot. PAP/Leszek Szymański)

Borys Budka tłumaczy Szymonowi Hołowni „na czym polega polityka”. Były lider PO skrytykował propozycję lidera Polski 2050, jednak zdaniem posłanki Lewicy Anny Marii Żukowskiej sam się skompromitował. Poleciła mu, by zaczął leczyć pamięć i koncentrację.

„Koalicja 276”. Posłanka Lewicy: To jest marne

Szefostwo Platformy Obywatelskiej ogłosiło nową koalicję, do której miałyby wejść pozostałe partie opozycyjne. Okazało się, że poza PO nikt o tym...

zobacz więcej

Założyciel i szef Polski 2050 Szymon Hołownia w środę ogłosił swoją czteropunktową „Strategię Zwycięstwa”.

PO nie chce debatować o programie z Hołownią


Jedna z jego propozycji to zorganizowanie „konferencji o przyszłości Polski” z udziałem liderów czterech partii. Mieliby oni dyskutować o własnych programach i pomysłach na Polskę – i być może właśnie to jest przeszkodą dla polityków Platformy Obywatelskiej. Z zainteresowaniem inicjatywę przyjęli bowiem politycy PSL i Nowej Lewicy, a z dystansem komentował ją wiceszef PO Borys Budka.

– Najpierw ustala się coś, co jest wspólne, a potem takie rzeczy się ogłasza, a nie robi się tego odwrotnie. Na tym polega polityka – były lider partii pouczał Hołownię w czwartek w wywiadzie dla Radia ZET.

Przypominają „Koalicję 276”


Internauci zauważają, że to nie kto inny jak Borys Budka z Rafałem Trzaskowskim, jeszcze zanim stery w PO przejął Donald Tusk, hucznie ogłaszali – bez jakichkolwiek konsultacji z opozycyjnymi partiami – stworzenie „Koalicji 276”.

Krótka pamięć Borysa Budki?


Chodzi o konwencję Platformy Obywatelskiej z początku lutego 2021 r. To wtedy Budka z Trzaskowskim postulowali utworzenie nowego Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa i zlikwidowanie TVP Info. Największą uwagę przyciągnęła jednak propozycja stworzenia nowej sejmowej koalicji – po konwencji okazało się bowiem, że nikt poza PO o pomyśle nie został poinformowany. Nie przeszkadzało to wówczas Budce i Trzaskowskiemu korzystać z logotypów innych partii, co teraz przypomina posłanka Lewicy.

Żukowska: Budka, ja cię proszę...


– Budka, ja cię proszę, ty kup Bilobil – komentuje Anna Maria Żukowska, sugerując, by wiceszef Platformy ziołowym preparatem zaczął leczyć pamięć i koncentrację. Zobacz także: Zandberg o Koalicji 276: Mem, z którego wszyscy się śmieją

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej