RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jest nowy sondaż. Zmiany poparcia dla partii, uwagę zwraca jedno ugrupowanie

PiS zdecydowanie prowadzi (fot.  PAP/Leszek Szymański)
PiS zdecydowanie prowadzi (fot. PAP/Leszek Szymański)

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, mimo że partia rządząca notuje spadek poparcia – tak wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes dla wpolityce.pl. Największy wzrost w tym badaniu zaliczyła Lewica.

Poseł PO niedysponowany w Sejmie. Budka musiał go wyprowadzić [WIDEO]

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska Borys Budka musiał wyprowadzić z sali plenarnej swojego klubowego kolegę Bartłomieja...

zobacz więcej

Badanie – zauważa serwis – przeprowadzone zostało w czasie, gdy w mediach dominowały dwa tematy związane z działaniami rządu: Polskim Ładem oraz tarczą antyfinflacyjną.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 36 proc. respondentów. W porównaniu do poprzedniego badania formacja notuje spadek o 2 pkt. proc.

Na drugą w zestawieniu Koalicję Obywatelską wskazało 24 proc. uczestników badania; to wynik identyczny w porównaniu z sondażem z zeszłego tygodnia.

Ostatnie miejsce politycznego podium zajmuje Polska 2050. Partia Szymona Hołowni ma poparcie na poziomie 14 proc.; zyskuje 1 pkt. proc.

„Nie pozwolimy na pozbawienie nas suwerenności i dobrobytu” [WIDEO]

– Ta ustawa i kolejne będą po to, by Polaków uchronić przed szaloną polityką energetyczną, choć moim zdaniem, to nie jest szaleństwo. To jest...

zobacz więcej

Na Konfederację głosować chce 10 proc. Respondentów; to spadek o 2 pkt. proc. Dwa punkty zyskała natomiast Lewica, która w tym sondażu ma 9 proc.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15 wskazało po 2 proc. badanych. Ostatnie miejsce zajmuje Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wynosi 52 proc.; oznacza to wzrost o 1 punkt w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1071 osób w dniach od 7 do 10 stycznia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej