RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czy Stoch wystąpi w Pekinie? Jest stanowisko lekarza kadry

Kamil Stoch doznał kontuzji kostki (fot. Matt Roberts/Getty Images)
Kamil Stoch doznał kontuzji kostki (fot. Matt Roberts/Getty Images)

– Kamil Stoch doznał skrętnego urazu stawu skokowego lewego, co wyklucza go ze startu w Pucharze Świata w Zakopanem – poinformował PAP doktor Aleksander Winiarski. Lekarz kadry polskich skoczków podkreślił jednak, że występ w igrzyskach olimpijskich w Pekinie nie jest wykluczony.

Dramat Kamila Stocha. Czy wystąpi na igrzyskach w Pekinie?

Miał być powrót do rywalizacji w Pucharze Świata, ale wszystko pokrzyżowała kontuzja. Kamil Stoch nie wystąpi w weekendowych zawodach w Zakopanem....

zobacz więcej

– Doszło do uszkodzenia torebki stawowej wraz z naderwaniem wiązadeł – uzupełnił Winiarski i dodał, że przed Stochem co najmniej kilka dni przerwy i zabiegów rehabilitacyjnych, które będą prowadzone „do skutku”.

Zapytany, jak długo potrwa przerwa w pracy m.in. na skoczni powiedział, że w tym momencie trudno to jednoznacznie określić.

– Chociaż w tej chwili kontuzja nie dyskwalifikuje go z udziału w igrzyskach, to na pewno ze startu w najbliższych zawodach w Zakopanem, a kolejne stoją pod dużym znakiem zapytania. W tego typu urazach i po zabiegach rehabilitacyjnych może być i tak, że wszystko rozstrzygnie się nawet w ciągu jednego dnia – zaznaczył.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej