RAPORT

Pogarda

Zaskakujące tłumaczenia adwokata Emreliego. Jest odpowiedź Legii

Mahir Emreli chce wymusić na Legii rozwiązanie kontraktu (fot.  Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)
Mahir Emreli chce wymusić na Legii rozwiązanie kontraktu (fot. Simon Stacpoole/Offside/Offside via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Mahir Emreli próbuje wymusić na Legii rozwiązanie kontraktu. W środę jego prawnik w azerskich mediach udzielił wywiadu, w którym twierdzi, że piłkarz nie chce wracać do Polski, bo boi się o własne życie. Na słowa adwokata Anila Dincera odpowiedziała Legia.

Kibice Legii mieli pobić piłkarzy drużyny. Klub przegrał 12 meczów, jest na końcu tabeli

Po niedzielnej porażce w Płocku z Wisłą 0:1 w 18. kolejce ekstraklasy kilku piłkarzy Legii Warszawa miało zostać pobitych przez kibiców. Takie...

zobacz więcej

Emreli miał być jednym z piłkarzy, który został zaatakowany przez kibiców w Książenicach, gdy Legia wracała z przegranego meczu z Wisłą Płock.

Do wydarzenia doszło 12 grudnia. Zawodnik nie wystąpił już w kolejnych meczach z Zagłębiem Lubin i Radomiakiem. Po zakończeniu jesiennej części sezonu wyjechał z Polski i nie stawił się w Warszawie, gdy Legia wznowiła treningi.

– Pierwsze ostrzeżenie wysłaliśmy do Legii 4 stycznia. Wyjaśniliśmy klubowi, dlaczego zawodnik nie chce wracać do Polski. Powiedzieliśmy, że przybycie Mahira będzie zbyt ryzykowne dla jego życia. Myśleli, że szukamy innego klubu i zawodnik nie chce trenować w Legii.

Poinformowaliśmy też klub, że możemy jednostronnie rozwiązać umowę. Posiadamy niezbędne dokumenty. Pierwsza to opinia lekarza uzyskana w Polsce w sprawie pobicia Emreli, druga to opinia psychologa uzyskana zarówno w Azerbejdżanie, jak i w Turcji. Zdaniem psychologa, zawodnik nie będzie mógł skoncentrować się na piłce nożnej, więc nie wróci do Polski na treningi – powiedział Dincer w wywiadzie dla portalu report.az.

Adwokat Emreliego: Za atakiem mogli stać Ormianie

Kryzys w Legii. „Żal mi Mioduskiego” [WIDEO]

Znam Darka Mioduskiego (właściciela Legii Warszawa – przyp. red.) bardzo dobrze, żal mi go bardzo, tego z czym się on zderzył, zderza i musi się...

zobacz więcej

Wedłuf adwokata powodem takiej postawy Emreliego są wydarzenia z 12 grudnia, gdy oprócz Azera zaatakowany miał zostać także Luquinhas.

– Moim zdaniem powodem takiej reakcji kibiców jest niedawny wzrost rasizmu w Polsce – mówił Dincer. Dziennikarz spytał go także, czy incydent nie był... ormiańską prowokacją.

– Może tak być. Ale nie jestem pewien na 100 procent. Pewną rolę może również odegrać narastający rasizm przeciwko obcokrajowcom w Europie. Może stało się to dlatego, że jest muzułmaninem. Na pewno jest jakiś powód – stwierdził Dincer

Adwokat zapowiada skierowanie sprawy do FIFA


Emreli zwrócił się do Legii z prośbą o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

– Nie uzyskaliśmy od klubu odpowiedzi, na którą liczyliśmy. Nie możemy długo czekać, aby aplikować do FIFA, bo pojawia się wiele plotek (...). Sprawa może zostać wyjaśniona w tym tygodniu. Wszystko będzie zależeć od tego, czy umowa zostanie rozwiązana, czy nie. Należy jak najszybciej podjąć konkretne kroki. Jest to sprawa, która w FIFA i Sportowym Sądzie Arbitrażowym (CAS) może trwać co najmniej 2–3 lata. Powiedziałem polskiemu klubowi, że jesteśmy na to dobrze przygotowani. Sama nasza aplikacja ma około 100 stron. Do FIFA zostanie przesłanych łącznie 200 stron. Nadal zamierzamy rozwiązać ten problem w drodze porozumienia z klubem – dodał.

Legia odpowiada: Piłkarz nie wypełnia kontraktu


W środę po południu do sprawy odniosła Legia.

„Nie będziemy publicznie odnosić się do wypowiedzi medialnych przedstawiciela zawodnika Pana Anila Dincera, które zawierają szereg nieprawdziwych insynuacji i twierdzeń, niemających jakichkolwiek podstaw faktycznych ani prawnych” – czytamy w oświadczeniu.

„Mahir Emreli ma obowiązujący kontrakt i jest zawodnikiem klubu. Legia wielokrotnie wzywała zawodnika do powrotu do klubu i ponownego wykonywania obowiązków wynikających z kontraktu, jak również oferowała zawodnikowi wszelkie niezbędne wsparcie” – dodano. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej