RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zatrzymanie burmistrza skandalisty. Pojawiły się zaskakujące informacje

CBA w urzędzie go nie zastało (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik0
CBA w urzędzie go nie zastało (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik0

Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek burmistrza podpoznańskiej Murowanej Gośliny Dariusza U. i sześć innych osób w związku z podejrzeniem korupcji. Jednak dopiero w środę z udziałem samorządowca przeprowadzane są czynności w prokuraturze. Dlaczego? Podczas zatrzymania był pijany.

Zatrzymany były dyrektor oddziału ARiMR w Szczecinie. To Jarosław Ł.

Zatrzymany przez CBA i ABW wraz z pięcioma innymi osobami były dyrektor szczecińskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i...

zobacz więcej

CBA informowało, że funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA zatrzymali we wtorek siedem osób, w tym burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusza U. „Czynności zostały przeprowadzone w związku z toczącym się postępowaniem, na polecenie Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu” – poinformowano.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn mówił, że z uwagi na trwające działania śledczych nie może udzielić szczegółowych informacji na temat zatrzymania samorządowca ani charakteru prowadzonego w tej sprawie postępowania.

– Na razie czynności są w toku, tak więc czekamy, aż zatrzymani trafią przed oblicze prokuratora, usłyszą zarzuty i wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej – zaznaczył. Żaryn przyznał, że wśród zatrzymanych, oprócz burmistrza, są osoby związane z urzędem gminy i instytucjami samorządowymi w Murowanej Goślinie.

Korupcja, dziecięca pornografia. Były Główny Inspektor Farmaceutyczny oskarżony

Prokuratura Regionalna w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi N., byłemu Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu....

zobacz więcej

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, w dniu zatrzymania burmistrza nie było w urzędzie. Funkcjonariusze CBA pojechali do jego domu, gdzie zastali go – jak podaje gazeta – pijanego. Portal tvp.info potwierdził tę informację. Dopiero w środę stan burmistrza pozwolił na przeprowadzenie z nim czynności w prokuraturze. Niebawem śledczy mają wydać komunikat o treści przedstawionych zarzutów.

O Dariuszu U. głośno było kilka miesięcy temu, kiedy miało się odbyć referendum dotyczące jego odwołania. Zostało ono jednak unieważnione przez niską frekwencję.

„Głos” przypomina, że burmistrzowi zarzuca się także aferę SMS-ową – „wydał z budżetu niemal 8 tysięcy złotych na głosy w plebiscycie”. „Znany jest także z afery biletowej. Wówczas firma transportowa miała drukować fałszywe bilety, ze zniżką wynoszącą 100 procent, a koszty druku biletów pokrywała gmina” – przypomina gazeta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej