RAPORT

Wojna na Ukrainie

Hołownia krytykuje pomysł Tuska. „Mówię o tym wyraźnie”

Szymon Hołownia (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Szymon Hołownia (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Szymon Hołownia jest przeciwnikiem pomysłu Donalda Tuska. – My nie planujemy wspólnych list z Platformą i ja też o tym wyraźnie mówię, dlatego że to nie jest przepis na wygraną z PiS-em – oznajmił lider Polski 2050.

Fatalne wieści dla Hołowni. „Moment przełomu”

To moment przełomu dla Szymona Hołowni – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. Ocenił, że prawdopodobny jest scenariusz, w...

zobacz więcej

O potrzebie stworzenia jednej listy wyborczej opozycji lider Platformy Obywatelskiej mówił już wielokrotnie.

– Będę robił wszystko, by przekonać inne partie opozycyjne do wspólnego bloku nie tylko w wyborach do Senatu, co jest oczywiste, ale i do Sejmu. Zadaniem wszystkich liderów opozycyjnych jest budowanie takiej atmosfery i wspólnej przestrzeni, żeby w wyborach do Senatu na pewno, a w wyborach do Sejmu daj Boże budować listę, która może wygrać wybory – mówił pod koniec października Tusk.

Pomysł szefa PO ponownie skrytykował Szymon Hołownia. W jego ocenie wspólna lista nie mogłaby dać opozycji zwycięstwa nad partią Jarosława Kaczyńskiego.

– Po pierwsze, to nie jest ten moment, żeby rozmawiać o tym, jakie listy w jakiej formule, bo my nie wiemy, kiedy będą wybory, nie wiemy, kiedy będzie ordynacja. Taktykę trzeba ustalić w momencie, w którym wiemy, jak przeciwnik zechce ułożyć pole walki i dzisiaj mówię wyraźnie, że w moim głębokim odczuciu to nie jest moment na to, żebyśmy mówili sobie, jeżeli przedstawimy te klocki inaczej, to ich będzie więcej. Otóż nie będzie – komentował były prezenter TVN na antenie Polsat News.

Ujawniono majątek Szymona Hołowni. Kwoty robią wrażenie

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, jest właścicielem nieruchomości o wartości kilku milionów złotych. Polityk jeździ samochodem z trzylitrowym...

zobacz więcej

Hołownia zaznaczał, że próbowano już wszystkich wariantów po tej stronie.

– Próbowano jednego bloku w wyborach europejskich i wiadomo, czym to się skończyło, próbowano wielu bloków w wyborach w 2015 i 2019 r. Klucz jest gdzieś indziej. Jutro też będę o tym mówił. kiedy przedstawię naszą czteropunktową strategię zwycięstwa na otwarcie sezonu politycznego, tą strategię, która wyszła nam z badań – wskazał.

Kilka dni temu w rozmowie z „Rzeczpospolitą” lider Polski 2050 pytany czy możliwe są wspólne listy z Platformą Obywatelską, odpowiedział: „To mit polityczny, pobożne życzenie, które i tak się nie spełni, a dzisiaj służy do zaklinania rzeczywistości i też do stwarzania pozoru, że oto panujemy nad sytuacją. To opowieści z mchu i paproci”.

Jak dodawał, „powinniśmy się skupić, i o to też apeluję, prosząc Tuska, Kosiniaka-Kamysza i innych liderów opozycji, stańmy do debaty programowej, powiedzmy ludziom, jakie mamy pomysły na rozwiązanie tych problemów, których nie umie rozwiązać Morawiecki”.

„Musimy ludziom pokazać, że opozycja to nie jest klub zajętych wzajemnymi ansami panów i talent show, w którym może wygrać ten albo inny, tylko opozycja to jest rząd, który czeka na swoją kolej” – przekonywał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej