RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wiozła zakażonego koronawirusem syna w bagażniku. Bała się infekcji

Matka umieściła syna w bagażniku auta, by nie zakazić się koronawirusem (fot. Shutterstock)
Matka umieściła syna w bagażniku auta, by nie zakazić się koronawirusem (fot. Shutterstock)

41-letnia nauczycielka z Houston w Teksasie usłyszała zarzuty po tym, gdy umieściła syna w bagażniku auta, by uniknąć narażenia na zakażenie koronawirusem w drodze do punktu testów drive-thru – podała telewizja CNN. Kobieta została oskarżona o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Przez prawie dwa lata trzymała córkę w bagażniku. Jest wyrok

Francuzka, która przez 23 miesiące przetrzymywała swoje dziecko w bagażniku samochodowym, została skazana na pięć lat więzienia, z czego trzy w...

zobacz więcej

Według CNN do zdarzenia doszło 3 stycznia, kiedy pracownica punktu testów w Houston, zbierając informacje o pacjentach, odkryła że w bagażniku jednego z samochodów stojących w kolejce znajduje się 13-letnie dziecko.

Jak się okazało, był to syn kobiety prowadzącej samochód, lokalnej nauczycielki Sarah Beam. Umieściła go tam, by uniknąć infekcji. Syn był zakażony koronawirusem, ale jego matka chciała przeprowadzić dodatkowe badanie.

Kobieta została później zatrzymana i usłyszała zarzuty o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo. Chłopcu nic się nie stało. Według sądowych dokumentów, Beam wyszła z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 1,5 tys. dolarów.

Zobacz także: Przewoził ciało żony w bagażniku. Dzieci siedziały na tylnym siedzeniu


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej