RAPORT

Wojna na Ukrainie

Amazon otworzył centrum rozwoju technologii w Krakowie

Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą (fot. Shutterstock)
Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą (fot. Shutterstock)

Amerykańska firma technologiczna Amazon otworzyła we wtorek w Krakowie swoje centrum rozwoju technologii. To trzecia tego typu placówka tej korporacji w Polsce, po Gdańsku i Warszawie. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam ponad 200 pracowników.

Amazon najbardziej wartościową marką świata

Na Forum Ekonomicznym w Davos przedstawiono raport londyńskiej firmy doradczej Brand Finance o najbardziej wartościowych markach świata. Na...

zobacz więcej

Jak przekazano we wtorek, centrum będzie się zajmować opracowywaniem i rozwojem innowacyjnych produktów i usług o globalnym zasięgu, takich jak technologia głosowa Alexa, usługi chmurowe czy oprogramowanie i wsparcie bezpieczeństwa dla urządzeń Ring. 

Obecnie krakowskie Centrum Rozwoju Technologii Amazon zatrudnia 50 osób, ale firma prowadzi rekrutację i planuje, że w najbliższych latach liczba ta wzrośnie do ponad 200 osób. Oferty pracy Amazon przeznaczone są szczególnie dla specjalistów, praktyków oraz teoretyków nowych technologii.  

Lucyna Chwastowska, dyrektorka odpowiedzialna za globalny rozwój Alexa Text-To-Speech wskazała, że Kraków to jedno z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się miast w branży technologicznej nie tylko w Europie, ale i na świecie. 

Amazon działa w Polsce od 2014 roku 


  – Dzięki znakomitym uczelniom wyższym, prężnie działającym organizacjom naukowym i pozarządowym oraz utalentowanym specjalistom, stolica Małopolski stała się kluczowym miastem dla rozwoju nowych technologii. Dlatego też decyzja o uruchomieniu tutaj kolejnego biura Amazon Development Center była dla nas oczywista – oceniła.

Przeczytaj też: Polska Strefa Inwestycji. MRiT podało najnowsze dane

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Posiada 10 centrów logistycznych oraz ośrodki rozwoju technologii w Warszawie i Gdańsku, gdzie zatrudnia łącznie ponad 23 tys. pracowników. Według danych Amerykańskiej Izby Handlowej za 2020 rok, Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w Polsce.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej