RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rada Medyczna o negowaniu wartości szczepień

Rada Medyczna podkreśliła, że szczepienie przeciw COVID–19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)
Rada Medyczna podkreśliła, że szczepienie przeciw COVID–19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Negowanie wartości szczepień przeciw COVID–19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych – oświadczyła Rada Medyczna. Pismo w jej imieniu podpisał główny doradca premiera ds. COVID–19 prof. Andrzej Horban.

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 21 mln 200 tys. Polaków

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 7,5 mln Polaków. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm...

zobacz więcej

Rada Medyczna podkreśliła, że szczepienie przeciw COVID–19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii.

„Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żadnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień zwiększają liczbę ofiar pandemii. W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID–19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych” – napisała w stanowisku Rada.

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący prof. Andrzej Horban i ponad 15 ekspertów medycznych.

Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej