RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nocna akcja służb na lotnisku w Modlinie. „Sytuacja opanowana”

Pasażerowie zostali ewakuowani (fot. PAP/Mateusz Marek)
Pasażerowie zostali ewakuowani (fot. PAP/Mateusz Marek)

Około trzech godzin trwała akcja służb na lotnisku w Modlinie, w związku z podejrzeniem o podłożeniu ładunku wybuchowego w samolocie, który wylądował z Włoch – przekazał mł. kpt. Paweł Plagowski z PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. – Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest już opanowana – dodał.

MAYDAY! Akcja ratownicza na Bałtyku

Siedemnaście mil morskich na północ od Władysławowa zatonął kuter rybacki. Jego trzyosobowa załoga zdążyła nadać drogą radiową sygnał MAYDAY i...

zobacz więcej

Jak poinformował Plagowski, około godz. 22 w poniedziałek wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia lądunku wybuchowego na pokładzie samolotu linii Ryanair lecącego z Mediolanu-Bergamo do Modlina.

Samolot wylądował na lotnisku zgodnie z planem, a tuż po wylądowaniu do akcji wkroczyły służby ratunkowe. – Samolotem leciało 87 pasażerów, w tym sześć osób z załogi – przekazał Plagowski.

Jak wyjaśnił, samolot został ewakuowy. – Nikomu nic się nie stało – zapewnił.

W akcji brało udział łącznie 12 zastępów straży pożarnej PSP, a także policja, Straż Graniczna i pogotowie. – Funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali rozpoznania przy pomocy psa. Nie stwierdzono obecności ładunku pirotechnicznego – powiedział Plagowski.

– Sytuacja jest już opanowana. Działania zostały zakończone – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej