RAPORT

Wojna na Ukrainie

Powstaje największy port kontenerowy w Europie

Port będzie obsługiwać łącznie około 278 mln ton ładunków rocznie (fot. Pexels)
Port będzie obsługiwać łącznie około 278 mln ton ładunków rocznie (fot. Pexels)

Belgijski urząd ds. konkurencji zatwierdził połączenie portów w Antwerpii i Brugii. Dzięki tej decyzji powstanie Port of Antwerp-Bruges, największy port kontenerowy w Europie.

Polska Strefa Inwestycji. MRiT podało najnowsze dane

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że w całym 2021 r. w ramach PSI wydano 713 decyzji o wsparciu inwestycji o łącznej wartości 37,1...

zobacz więcej

Komisja ds. konkurencji badała, co planowane połączenie obu portów w Port of Antwerp-Bruges oznaczałoby dla konkurencji – informuje dziennik „Het Nieuwsblad”.

W poniedziałek ostatecznie uznano, że „koncentracja nie grozi żadnymi konsekwencjami, które stałyby na drodze do wydania zgody”.

Antwerpia jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla tranzytu chemikaliów, podczas gdy port w Brugii służy do transportu samochodów i skroplonego gazu ziemnego. Jak informuje „HN”, badania wykazały, że obie jednostki dobrze się uzupełniają.

Oba porty poinformowały o planach połączenia w lutym ubiegłego roku. Teraz wspólnie będą obsługiwać łącznie około 278 mln ton ładunków rocznie, z czego 157 mln ton stanowić będą kontenery.

Port of Antwerp-Bruges będzie odpowiadał także za ponad 15 proc. całkowitego przeładunku gazu w Europie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej