RAPORT

Wojna na Ukrainie

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Projekt zostanie wysłany do KE

Nowością w projekcie jest włączenie do programu części Mazowsza (fot. Shutterstock)
Nowością w projekcie jest włączenie do programu części Mazowsza (fot. Shutterstock)

Rada Ministrów przyjęła projekt programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW). Teraz zostanie on wysłany do Komisji Europejskiej, by można było rozpocząć oficjalne negocjacje – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Prezes ZUS: Zdecydowana większość emerytów i rencistów skorzysta na Polskim Ładzie

Zmiany podatkowe, które weszły w życie od 1 stycznia wpływają na wysokość wypłaty na rękę z ZUS; dla 94 proc. emerytów i ponad 98 proc. rencistów,...

zobacz więcej

„Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 to już trzecia edycja specjalnego, ponadregionalnego programu, który będzie wspierał inwestycje istotne dla szybszego rozwoju Polski Wschodniej” – powiedziała cytowana w komunikacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.   

Do programu włączona została część Mazowsza 


 FEPW to jeden z programów krajowych, za pomocą których będą wdrażane Fundusze Europejskie w Polsce w perspektywie finansowej 2021-2027. Program jest kontynuacją wsparcia Polski Wschodniej, zapoczątkowanego w „Programie Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013” oraz w „Programie Polska Wschodnia 2014-2020”. Nowością w projekcie jest włączenie do programu części Mazowsza – bez Warszawy i przyległych powiatów.

Jak poinformował resort, nowy program będzie koncentrował się na czterech głównych obszarach: przedsiębiorczość i inwestycje, energia i klimat, spójna sieć transportowa oraz kapitał społeczny, turystyka i usługi uzdrowiskowe. 

Całkowity budżet programu to ponad 2,5 mld euro. 

Przeczytaj też: Rozwój Polski Wschodniej. Czeka 400 mln złotych dla firm

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej