RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Potężny spadek oglądalności. Fatalne wieści dla TVN

Wyniki oglądalności TCS (fot. Jasmin Walter/Getty Images)
Wyniki oglądalności TCS (fot. Jasmin Walter/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Turniej Czterech Skoczni, który w tym sezonie transmitowany był w m.in. TVN a nie, jak poprzednio, w Telewizji Polskiej, średnio oglądało 2,91 mln widzów. Jak wynika z raportu serwisu Wirtualne Media, oznacza to, że impreza straciła ponad 3,2 mln widzów.

To był ich rok! Wybraliśmy najlepszych polskich sportowców

Wybór piątki najlepszych polskich sportowców już dawno nie był taki trudny. Za nami najlepsze – przynajmniej jeśli chodzi o liczbę medali –...

zobacz więcej

Krótko przed rozpoczęciem kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich okazało się, że zawodów, które przyciągały zawsze uwagę milionów Polaków, nie będzie można oglądać w Telewizji Polskiej, ponieważ grupa Discovery postanowiła nie udzielić TVP sublicencji do praw na ich transmisję.

„To sytuacja bez precedensu, gdyż Telewizja Polska transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów. Trudno nie wiązać tej decyzji z próbą wpisania sportu w spór polityczny wokół stacji TVN i używania skoków narciarskich jako swoistego zakładnika w tym sporze. Telewizja Polska otrzymała sygnały, że sytuację tę z niepokojem przyjęli również nasi partnerzy z Polskiego Związku Narciarskiego” – informowała TVP na początku października 2021 r.

Telewizja Polska apelowała do grupy Discovery „o wyłączenie sportu z trwającego sporu politycznego i podjęcie negocjacji w dobrej wierze, aby nie niszczyć tego, co Telewizja Polska przez wiele ostatnich lat budowała i pozwolić dalej milionom Polaków na przeżywanie wspólnych sportowych emocji”.

Licencji jednak nie udzielono. TVP pokaże jedynie zawody rozgrywane w Polsce – w Wiśle i Zakopanem.

Stoch bez formy, bo przyjął szczepionkę? Sprawdzili, jak jest z innymi skoczkami

W sieci krąży wpis sugerujący, że Kamil Stoch w obecnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich nie błyszczy formą z powodu... przyjęcia...

zobacz więcej

W poniedziałek serwis wirtualnemedia.pl poinformował o wynikach oglądalności 70. Turnieju Czterech Skoczni, który zakończył się 6 stycznia, a był relacjonowany dla widzów w Polsce przez TVN i Eurosport 1.

„Średnia widownia sportowej imprezy w TVN wyniosła 2,01 mln osób. Przełożyło się to na 16,89 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 16,08 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,85 proc. w grupie 16-59” – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal.

Z kolei na antenie Eurosportu 1 konkursy oglądało 891 tys. osób, co dało stacji odpowiednio 7,53 proc., 4,19 proc. i 5,11 proc. udziału. „TCS 2021/2022 łącznie śledziło 2,91 mln osób Łączna widownia TCS 2021/2022 na dwóch antenach wyniosła 2,91 mln osób (24,41 proc., 20,27 proc. i 21,96 proc. udziału)” – czytamy.

W porównaniu do poprzedniej edycji TCS, którą można było oglądać w TVP (TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1) tegoroczny cykl miał o 3,22 mln widzów mniej.

„Rok temu TCS łącznie śledziło 6,13 mln osób przy 43,63 proc. udziału w grupie 4+, 35,93 proc. w grupie 16-49 oraz 39,97 proc. w grupie 16-59. W TVN 70. Turniej Czterech Skoczni miał o 2,10 mln widzów mniej niż poprzednia edycja nadawana w TVP1. Z kolei spadek w Eurosporcie 1 wyniósł 440 tys. oglądających” – czytamy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej