RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Atak nożownika w szkole w Szwecji. „Wszedł do klasy w czarnej masce”

Nastolatek jest poważnie ranny (fot. Shutterstock/Andrii Spy_k)
Nastolatek jest poważnie ranny (fot. Shutterstock/Andrii Spy_k)

Najnowsze

Popularne

W szkole średniej NTI w Kristianstad na południu Szwecji w pierwszym dniu lekcji po feriach świątecznych uczeń zranił nożem 50–letniego nauczyciela oraz 16–letniego kolegę. Nastolatek jest poważnie ranny – podały lokalne media.

Skała runęła na łodzie pełne ludzi. Rośnie liczba ofiar po katastrofie w Brazylii

Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych osunięcia się bloku skalnego na jeziorze Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii,...

zobacz więcej

Domniemany sprawca, niepełnoletni uczeń, został zatrzymany przez policję pod zarzutem usiłowania zabójstwa dwóch osób. Trwa jego przesłuchanie, na razie motyw ataku jest nieznany.

Według świadka cytowanego przez gazetę „Kristianstadsbladet” „nożownik wszedł do klasy w czarnej masce na twarzy, z głośnika odtwarzał głośną muzykę, a następnie zaatakował nauczyciela i kolegów”. „Początkowo myśleliśmy, że to żart” – powiedział jeden z uczniów.

Ranny nauczyciel ewakuował klasę.

W poniedziałek w Szwecji po przerwie świątecznej rozpoczęły się zajęcia w szkołach.

W sierpniu 2021 r. w Esloev, także w Skanii, w drugim dniu roku szkolnego, przebrany za kościotrupa 15-letni uczeń ciężko zranił nożem 45-letniego nauczyciela. Sprawca nagrywał zdarzenie; w śledztwie przyznał, że inspirował się atakami terrorystycznymi w Christchurch w Nowej Zelandii i na wyspie Utoya w Norwegii.

Nastolatek pod koniec grudnia został skazany na 2,5 roku pobytu w domu poprawczym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej