RAPORT

Wojna na Ukrainie

Odurzenie narkotykami i gwałt w Sylwestra. Prokuratura wszczęła śledztwo

29-latka złożyła doniesienia na policji w Neapolu (fot. Shutterstock)
29-latka złożyła doniesienia na policji w Neapolu (fot. Shutterstock)

Prokuratura w Neapolu wszczęła dochodzenie ws. 29-latki, która w Sylwestra – według jej doniesień – miała zostać odurzona narkotykami i zgwałcona. Kobieta miała spędzić wieczór 31 grudnia 2021 roku u przyjaciół. W pewnym momencie wraz z jedną osób miała odjechać samochodem i udać się do innego domu. Oskarżany przez nią mężczyzna odpiera zarzuty, tłumacząc się, że „do stosunku doszło za obustronną zgodą” – podała w niedzielę włoska agencja informacyjna ANSA.

Horror na Lubelszczyźnie. Odurzyli dziewczynkę i uprawiali z nią seks

Lubelska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. Według śledczych oskarżeni wykorzystali seksualnie 14-latkę,...

zobacz więcej

29-letnia kobieta, która nie mieszka już w Neapolu, przyjechała do stolicy regionu Kampania na okres bożonarodzeniowy. W noc sylwestrową udała się do przyjaciół z czasów dzieciństwa, by wspólnie przywitać Nowy Rok. W pewnym momencie wraz z mężczyzną miała się udać samochodem do innego domu.

2 stycznia kobieta złożyła na policji doniesienie, że została odurzona narkotykami i zgwałcona. Rekonstrukcja zdarzeń nie jest jednak pewna, a śledczy usiłują ustalić okoliczności sprawy. Jak przekazało biuro prasowe prokuratury, do zdarzenia miało dojść w luksusowej dzielnicy Vomero.

Kobieta nie była pewna, czy przyjęła tzw. „pigułkę gwałtu”. Mogła jednak spożyć nieświadomie środki odurzające, które mogły wpłynąć na jej stan psychofizyczny – wskazała włoska agencja ANSA.

Śledczy mają ustalić, czy w organizmie kobiety znajdowały się substancje toksyczne, które mogłyby wpłynąć na jej zanik świadomości, oraz czy doszło do przemocy seksualnej. W tym celu funkcjonariusze mają wykorzystać nagrania monitoringu oraz zeznania innych osób, które miały kontakt z 29-latką w Sylwestra.

Zobacz także: Zbiorowe molestowanie w Mediolanie


Zawiadomienie ws. gwałtu. Miał go dokonać doktorant UW i publicysta oko.press

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez doktoranta...

zobacz więcej

Mężczyzna, po tym jak dowiedział się o złożonym na niego oskarżeniu, udał się wraz z adwokatem do prokuratury, by przedstawić własną wersję zdarzeń. Jak dowiedziała się ANSA, przyznał on, że doszło do stosunku, ale za obustronną zgodą. Oskarżony jest synem partnera matki rzekomej ofiary.

Jak relacjonowała kobieta, miała zamówić coś do picia w jednym z dość znanych w Neapolu barów. Kilka lat wcześniej karabinierzy aresztowali tam parę osób za handel narkotykami. 29-latka doniosła też, że mężczyzna już nie raz zalecał się do niej; co ona miała zawsze odpierać.

Zobacz także: Ojciec został zabity, gdy bronił córki pod Neapolem


Na policji powiedziała też, że obudziła się naga, oraz że pamiętała jedynie kilka szczegółów z poprzedniej nocy. Według tego, co sobie przypomniała, miała zostać odurzona i zgwałcona. Podczas wizyty lekarskiej stwierdzono na ciele kobiety siniki odpowiadające przemocy. Do tej pory nie odnotowano śladu substancji odurzających.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej