RAPORT

Pogarda

Omikron. Kilkaset połączeń mniej. Włochy ograniczają transport

Reorganizacja regionalnych połączeń kolejowych we Włoszech (fot. Shutterstock)
Reorganizacja regionalnych połączeń kolejowych we Włoszech (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Włosi tną połączenia kolejowe ze względu na rozprzestrzenianie się Omicrona. 180 pociągów regionalnych, tj. 3 proc. lokalnej oferty, odwołano z powodu zakażeń tym wariantem koronawirusa. Łącznie zmiany dotyczą 550 połączeń, w tym odwołanych kursów i zastępczych autobusów, czyli 9 procent regionalnego transportu – podała w niedzielę włoska agencja informacyjna ANSA.

Włochy. Co czwarty zakażony jest w wieku szkolnym. Przeciążone oddziały intensywnej terapii

We Włoszech co czwarta osoba zakażona koronawirusem w ostatnim tygodniu jest w wieku szkolnym. Dane opublikował Narodowy Instytut Zdrowia. Jak...

zobacz więcej

Włoska agencja powołując się na informacje państwowej spółki kolejowej Ferrovie dello Staso (FS) zaznacza, że od poniedziałku Trenitalia, główny operator pociągów we Włoszech, zreorganizuje połączenia regionalne i pociągów dużej prędkości Frecce; wprowadzi też zaplanowane anulowanie niektórych kursów. Wyjaśniono, że „jak tylko możliwe dotknie to połączeń przedziału czasowego o mniejszym zatłoczeniu”.

Coraz więcej pracowników transportu kolejowego zakaża się koronawirusem, zwłaszcza wariantem Omikron, i kierowanych jest na kwarantannę, także z powodu kontaktów z osobami z pozytywnym wynikiem testu. Z tego też względu konieczna była reorganizacja lokalnego ruchu kolejowego. Wiele kursów pociągów odwołano, wprowadzając w ich miejsce autobusową komunikację zastępczą.

Trenitalia zapewnia o zaangażowanie spółki w przeciwdziałanie wzrostowi zakażeń koronawirusa poprzez „działania mające na celu opanowanie ich nieuniknionego odbicia się na regularności usług kolejowych, zarówno regionalnych, jak i krajowych”. Spółka dodaje, że pociągi Intercity zarówno dzienne, jak i nocne pozostają bez zmian.

Ponadto, z transportu publicznego w celu podróży z i na mniejsze wyspy oraz wyspy Laguny Weneckiej – zgodnie z rozporządzeniem włoskiego Ministerstwa Zdrowia – będzie można korzystać jedynie po udokumentowaniu powodów zdrowotnych bądź związanych z nauką oraz po okazaniu przepustki sanitarnej, tzw. „Green Passu”. Zasada ta będzie obowiązywać od 10 stycznia do 10 lutego.

Zobacz także: Kilkuset rzymskich strażników miejskich nie zaszczepiło się


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej