RAPORT

Atak na Jana Pawła II

„Jak smakuje Polska?”. Nadchodzi nowy program TVP [WIDEO]

TVP HD zaprasza widzów na premierę nowego programu kulinarnego „Jak smakuje Polska?”. Gospodarzem programu jest Kuba Winkowski, który wyrusza w kulinarną podróż po Polsce. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w sobotę 8 stycznia o godzinie 17.40.

„Marusarz – Tatrzański Orzeł”. Prezes TVP Jacek Kurski o premierze niezwykłego filmu

Telewizja Polska „wraca” do Zakopanego. Już wkrótce kolejny efekt współpracy publicznego nadawcy z samorządem stolicy polskich Tatr. 16 stycznia w...

zobacz więcej

„Jak smakuje Polska?” poprowadzi Kuba Winkowski – jeden z najbardziej utytułowanych szefów kuchni w Wielkiej Brytanii. Przed laty opuścił Polskę w poszukiwaniu swojej drogi życiowej i na Wyspach zdobył doświadczenie oraz uznanie w świecie kuchni. W 2019 roku został w Wielkiej Brytanii wyróżniony prestiżowym tytułem National Chef of The Year.

Teraz Kuba zamienił eleganckie restauracje na foodtrucka i wspólnie z widzami TVP HD wyruszył w kulinarną podróż po Polsce. Z jakich wyjątkowych lokalnych produktów słynie nasz kraj? Jak przyrządzić aromatyczne i smakowite dania rodzimej kuchni w nowoczesnym wydaniu? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, mistrz kuchni przemierzy swoim foodtruckiem najpiękniejsze zakątki Polski. Będzie przygotowywać poznanym przez siebie mieszkańcom danego regionu, autorskie potrawy inspirowane sprawdzonymi przepisami i doskonałymi produktami, z których słyną odwiedzane przez niego rejony Polski.

Roztocze na początek


Pierwszym przystankiem Kuby Winkowskiego będzie malownicze Roztocze. Dzięki rozmowom z jego mieszkańcami przekonamy się, że proste danie, nie oznacza nudne, a w naturalnej kiełbasie, podpłomykach i gryce kryje się mnóstwo kulinarnych inspiracji, z których będzie czerpał nasz mistrz.

Premiera programu „Jak smakuje Polska?” (odcinek 1: „Roztocze”) 8 stycznia, w sobotę o godzinie 17:40 w TVP HD. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej