RAPORT

Wojna na Ukrainie

Finał nie dla Polski. Przegrany thriller Hurkacza

Hubert Hurkacz stoczył wyrównany bój z Roberto Bautistą-Agutem (fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz stoczył wyrównany bój z Roberto Bautistą-Agutem (fot. Getty Images)

Jan Zieliński łatwo przegrał z Pablo Carreno-Bustą (2:6, 1:6), a Hubert Hurkacz nie sprostał Roberto Bautiście-Agutowi (6:7, 6:2, 6:7) w półfinale rozgrywanego w Sydney turnieju ATP Cup. Polacy, będący rewelacją rozgrywek, zakończyli więc udział w zmaganiach.

Świątek wciąż zachwyca. Polka już w półfinale

Iga Świątek błyszczy na kortach w Adelajdzie. Po dwóch łatwych wygranych Igi Victoria Azarenka sprawiła Polce nieco więcej kłopotów, urwała seta,...

zobacz więcej

Choć już awans do półfinału można było uznać za sukces, oczywistym jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zwłaszcza u sportowców.

Hiszpanie, reprezentowani w Sydney przez Carreno-Bustę, Bautistę-Aguta i Davidovicha-Fokinę oraz Alberta Ramosa-Vinolasa (debel) nie wydawali się rywalem nie do przejścia. Zarówno Kamil Majchrzak, jak i Hubert Hurkacz wydawali się zdolni do ogrania swoich singlowych rywali. A gdyby udało się choćby jednemu, w rywalizacji deblowej może przecież zdarzyć się wszystko...

Wszelkie kalkulacje wzięły jednak w łeb, gdy w piątek rano okazało się, że Majchrzak grać nie może. Pozytywny wynik testu na koronawirusa sprawił, że młody Polak mecze kolegów oglądał z hotelu, licząc nie tylko na wygraną Polski, ale też... negatywną decyzję w sprawie Novaka Djokovicia. Tylko wtedy będzie miał bowiem okazję zagrać w wielkoszlemowym Australian Open.

Zastępujący go Jan Zieliński, na co dzień specjalizujący się w deblu, nie miał wielkich szans przeciwko utytułowanemu Carreno-Buście. Całą nadzieję przelaliśmy więc na Hurkacza: czołowego tenisistę świata, który w Sydney nie stracił jeszcze seta. Niestety – z Bautistą-Agutem stracił dwa. Oba po emocjonujących tie-breakach...

O grze Polaka trudno napisać cokolwiek złego: trzymał własne podanie niemalże przez cały mecz (z wyjątkiem początku pierwszego seta), w obu tie-breakach zabrakło mu nieco precyzji i szczęścia.

Polacy przegrali oba singlowe starcia, więc rywalizacja deblistów ma charakter wyłącznie rekreacyjny. Hiszpanie awansowali do finału turnieju, w którym zmierzą się z Kanadyjczykami lub Rosjanami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej