RAPORT

Wojna na Ukrainie

Od dziś łatwiejsze podróże na Wyspy. Zniesiono część restrykcji

Nowe zasady dla podróżujących do Wielkiej Brytanii (fot. Carl Court/Getty Images)
Nowe zasady dla podróżujących do Wielkiej Brytanii (fot. Carl Court/Getty Images)

Łagodniejsze obostrzenia dla podróżujących do Wielkiej Brytanii weszły w życie. Od piątku 7 stycznia nie ma obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu przed wejściem na pokład samolotu lub promu. Londyn zniósł część obostrzeń, ale tylko dla zaszczepionych. Inne części Zjednoczonego Królestwa same ustalają swoje zasady.

Zapomniane słowa lidera Konfederacji o koronawirusie. „Potem wjechał cynizm” [WIDEO]

Nie milkną echa zawieszenia przez Facebooka strony Konfederacji. Politycy tej partii grzmią o cenzurze i nawet ich oponenci przyznają, że...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Rząd wyjaśnia, że likwiduje ten wymóg, ponieważ na tym etapie epidemii nie pełni on właściwie swojej funkcji. Omikron jest na Wyspach rozpowszechniony, a obowiązek badania uderza w branżę turystyczną.

Podróż do Wielkiej Brytanii. Nowe zasady


– Anulujemy test przed przylotem, który zniechęca wielu do podróży. Boją się, że utkną za granicą i poniosą poważne koszty – poinformował w Izbie Gmin premier Boris Johnson.

Przybywający do kraju . Jednak po przybyciu do Anglii test będzie konieczny – najpóźniej w drugim dniu pobytu. Ten wymóg nie znika, ale od niedzieli badanie PCR będzie można zastąpić tańszym testem antygenowym.

Wstęp jednak wzbroniony. Djoković wraca do domu!

Nie zagra, zagra, nie zagra... Trwająca od kilku dni telenowela z udziałem Novaka Djokovicia, australijskiego rządu i władz wielkoszlemowego...

zobacz więcej

Jeśli test miał wynik pozytywny – wówczas trzeba będzie go potwierdzić za pomocą testu PCR.

Co 15. Brytyjczyk z COVID-19


Wcześniej w środę brytyjskie Krajowe Biuro Statystyki (ONS) poinformowało, że w tygodniu, który zakończył się 31 grudnia, jeden na 15 Brytyjczyków był chory na Covid-19.

W środę brytyjskie władze złagodziły również wymagania dotyczące posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa w Anglii, aby przynajmniej częściowo zmniejszyć problem braku rąk do pracy w sektorze publicznym.

Pozostałe części Królestwa – Walia, Szkocja i Irlandia Północna – same kształtują swoje zasady. Na razie nie poinformowały, czy dostosują się do angielskich reguł.

Zobacz także: Nowe obostrzenia dopiero w ferie? Konferencja ministra zdrowia [WIDEO]
teraz odtwarzane
Konferencja ministra zdrowia ws. nowych obostrzeń

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej