RAPORT

Pogarda

Antyszczepionkowe porwanie rodzicielskie. Wywiozła dzieci za granicę

Kobieta uciekła z synami do Portugalii (fot. Shutterstock)
Kobieta uciekła z synami do Portugalii (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Hiszpańskie służby zatrzymały kobietę, która porwała swoich synów, aby uniknąć ich zaszczepienia przeciwko koronawirusowi. 46-letnia mieszkanka Andaluzji uciekła do Portugalii, gdzie ukrywała się przez ponad dwa miesiące.

Przeciwnicy szczepień weszli do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim

Grupa osób przeciwnych szczepieniom dzieci na koronawirusa weszła do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Chcieli wymusić na dyrektorce placówki...

zobacz więcej

Według dochodzenia prowadzonego przez hiszpańską żandarmerię we współpracy z portugalską policją kobieta ukryła się w gminie Aljezur, na wybrzeżu Atlantyku.

Pomimo trwających od początku listopada poszukiwań kobiety oraz jej dzieci w wieku 12 i 14 lat zatrzymanie kobiety nastąpiło dopiero, kiedy wróciła ona na kilka dni do Sewilli.

Według hiszpańskiej żandarmerii żyjąca w separacji kobieta nie poinformowała ojca chłopców o wyjeździe do Portugalii, po czym ten zgłosił sprawę wymiarowi ścigania.

Przeczytaj także: Antyszczepionkowiec w punkcie szczepień. Do zastrzyku wystawił... sztuczne ramię

W środę sąd w Sewilli wypuścił 46-letnią kobietę z aresztu, zakazując jej jednak zbliżania się do synów.

Dziennik „El Mundo”, nazywając sprawę „pierwszym w Hiszpanii porwaniem dzieci z powodu szczepień”, wskazał, że ojciec chłopców wcześniej otwarcie deklarował, iż zamierza poddać synów szczepieniu przeciwko COVID-19.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Adwokat kobiety twierdzi tymczasem, że wyjazd do Portugalii służył jedynie „ochronie synów przed ubocznymi skutkami szczepionki przeciwko COVID-19”. Wskazał, że obaj chłopcy nagrali wideo, w którym deklarują, że nie chcą poddać się szczepieniom.

Zdaniem pełnomocnika ojca nagranie ma niską wiarygodność, ponieważ zostało sporządzone po poddaniu dzieci niemożliwej do zniesienia presji emocjonalnej, w warunkach odizolowania od ojca, pozostałych krewnych i od kolegów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej