RAPORT

Wojna na Ukrainie

Papież: Jesteśmy powołani, by jak Trzej Królowie podążać ku Jezusowi

Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

Papież powiedział, że jesteśmy powołani, by jak Trzej Królowie, podążać ku Jezusowi. Franciszek w Dzień Objawienia Pańskiego odprawił mszę świętą w bazylice watykańskiej.

„Warto pokonać przeciwności, by dotrzeć do Boga”. Symbolika święta Trzech Króli

Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną w tradycji jako Trzech Króli. Pokłon Mędrców złożony Dziecięciu Jezus...

zobacz więcej

Papież powiedział, że Trzej Królowie wyruszyli w pielgrzymkę do Jezusa, ponieważ ich serca były rozpalone tęsknotą za nowymi perspektywami. Nie zadowalały ich posiadane bogactwa. Poszukiwali Boga.

Franciszek wskazał, że droga życia i droga wiary potrzebują pragnienia i wewnętrznej energii. „Czy nie utknęliśmy zbyt długo zaparkowani w konwencjonalnej, formalnej religii, która już nie rozpala serca i nie przemienia życia?” – pytał.

Dodał, że kryzys wiary związany jest z uśpieniem ducha, zadowoleniem z życia z dnia na dzień. Zaapelował do wiernych, by nie dali się uwięzić w smutku banalnego życia.

Papież powiedział, że Trzej Królowie rzucili wyzwanie Herodowi, co oznacza, że odważna wiara nie boi się rzucić wyzwania mrocznej logice władzy. Wskazał, że również dziś wielu Herodów sieje śmierć i dokonuje rzezi ubogich i niewinnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej