RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koncert Igi Świątek. Pewny awans do ćwierćfinału

Iga Świątek rozegrała jeden z najlepszych meczów w karierze (fot. Getty Images)
Iga Świątek rozegrała jeden z najlepszych meczów w karierze (fot. Getty Images)

To mógł być jeden z najlepszych meczów w karierze Igi Świątek. 20-letnia Polka w dwóch setach (6:2, 6:1) pokonała ubiegłoroczną finalistkę US Open – Leylah Fernandez, potwierdzając, że w Adelajdzie czuje się jak w domu.

ATP Cup: Świetny występ Polaków. Awansowali do półfinału

Polscy tenisiści po zwycięstwie nad Argentyną 3:0 awansowali do półfinału turnieju ATP Cup w Sydney. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie trzy...

zobacz więcej

Turniej w australijskiej Adelajdzie to – tradycyjnie – jeden z pierwszych akcentów sezonu. Akcentów, które Idze kojarzą się bardzo dobrze. Wygrała tam przed rokiem, wiele wskazuje na to, że i w tym będzie bardzo mocna.

Po spokojnej wygranej z nisko notowaną Darią Saville (6:3, 6:3), już w 1/8 finału na Polkę czekała znacznie poważniejsza przeszkoda: 19-letnia Leylah Annie Fernandez to „złote dziecko” kanadyjskiego tenisa, sensacyjna finalistka US Open, której wróży się – tak jak Idze zresztą – wielką karierę. Sama Świątek przyznała po meczu, że grając z młodszą rywalką czuła się... dziwnie. – Zawsze to ja byłam tą młodszą – śmiała się Polka.

Blask młodego diamentu nie oślepił naszej zawodniczki. Wręcz przeciwnie. Świątek, która od kilku tygodni pracuje z Tomaszem Wiktorowskim (zastąpił dotychczasowego trenera, Piotra Sierzputowskiego) rozegrała spotkanie niemal doskonałe. Nie popełniała błędów, nie bała się kończących piłek, a na każde zagranie Kanadyjki odpowiadała jeszcze lepszym. Była tego dnia przeciwniczką wyjątkowo irytującą, bo... wszystko wracało. Vis-a-vis Kanadyjki stała polska ściana.

W efekcie, choć Fernandez wcale nie grała źle, udało jej się wygrać zaledwie trzy gemy. Rozstawiona z piątką Polka, obrończyni tytułu, w półtorej godziny zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej