RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morawiecki o działaniu Facebooka wobec Konfederacji. „Cyfrowa cenzura to zagrożenie dla demokracji”

Mateusz Morawiecki skrytykował zablokowanie profilu Konfederacji na Facebooku (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Mateusz Morawiecki skrytykował zablokowanie profilu Konfederacji na Facebooku (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W środę po południu Facebook zdecydował o zawieszeniu profilu Konfederacji. Jako powód podano „wielokrotne naruszenie standardów społeczności”. Od razu interwencję zapowiedział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński, a wieczorem do sprawy odniósł się na… Facebooku Mateusz Morawiecki. „Cyfrowa cenzura jest potężnym zagrożeniem dla demokracji” – napisał premier.

Rząd w obronie Konfederacji. „Złożymy oficjalny protest do właścicieli Facebooka”

Rząd złoży oficjalny protest na ręce właścicieli Facebooka w związku z zawieszeniem profilu Konfederacji – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz...

zobacz więcej

Profil Konfederacji został zablokowany w środę po godz. 14. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Wieczorem do sprawy odniósł się na… Facebooku Mateusz Morawiecki.

„Wolność słowa ma sens tylko, jeśli każdy może swobodnie prezentować swoje poglądy, jednocześnie nie niszcząc wolności drugiego człowieka. Decyzja Facebooka o zamknięciu profilu Konfederacji uderza w podstawowe wartości demokratyczne. Nie ma i nie będzie na to zgody polskiego rządu” – napisał szef rządu.

Jego zdaniem „cyfrowa cenzura jest dziś potężnym zagrożeniem dla demokracji.”

„Właściciele platform społecznościowych muszą zrozumieć, że wolność debaty oznacza, że pojawiają się w niej poglądy, z którymi się nie zgadzamy” – dodał.

„Z posłami Konfederacji spierałem się wiele razy i nie szczędziłem im słów krytyki. A oni mi. Ale krytyka nie oznacza zamykania siłą ust. Dlatego staję dziś po ich stronie. Nie zgadzam się, by odbierano Konfederacji prawo głosu” – zakończył premier.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej