RAPORT

Pogarda

Nowe obostrzenia dopiero w ferie? Konferencja ministra zdrowia [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Rząd zdecyduje się na wprowadzenie nowych obostrzeń? – W zależności od tego, jak będzie wyglądała sytuacja, będziemy podejmowali decyzje – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Według niego w ciągu najbliższych kilku tygodni najprawdopodobniej liczba zakażeń będzie spadać. Co do obostrzeń w czasie ferii zimowych, decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

„Omikron jest łagodniejszy niż poprzednie warianty, może jednak być więcej hospitalizacji"

Główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci powiedział w niedzielę w wywiadzie dla CNN, że pomimo danych sugerujących, iż wariant...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na konferencji Niedzielski mówił m.in. o przygotowaniach do uderzenia wariantu Omikron i spodziewanego szczytu zakażeń pod koniec stycznia – na ten temat więcej pisaliśmu TUTAJ.

Nowe obostrzenia. Niedzielski zabrał głos


– Mamy przed sobą okres, kiedy dzieci wrócą do szkół. Jeśli dojdzie tam do eskalacji zakażeń, później mamy dwutygodniowe ferie, które odpowiadają okresowi izolacji – ta przerwa w naturalny sposób będzie powstrzymywała rozwój epidemii – ocenił sytuację dot. szkolnictwa minister zdrowia.

Z jego słów wynika, że zgodnie z wcześniejszymi planami 10 stycznia uczniowie wrócą do szkół po kilku dniach nauki zdalnej.

Niedzielski podał, że najbliższe 2-3 tygodnie według najbardziej prawdopodobnego scenariusza będą oznaczały spadek zakażeń. W zależności od rozwoju sytuacji rząd będzie podejmował decyzje.

Restrykcje w ferie? „Niskie prawdopodobieństwo”


– Prawdopodobieństwo, że w czasie ferii będziemy wprowadzali nowe restrykcje, oceniam jako stosunkowo niskie – wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Zobacz także: Koronawirus – raport z 5 stycznia 2022. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej