RAPORT

Wojna na Ukrainie

Port Gdynia z rekordowym wynikiem [WIDEO]

O 35 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły przeładunki paliw płynnych w Porcie Gdynia. Ponad 2,2 mln ton to nowy rekord. Jego osiągnięcie było możliwe dzięki inwestycjom poczynionym także przez bazę PERN w Dębogórzu, która przyjmuje, składuje, a następnie dystrybuuje paliwo z transportu morskiego – informuje TVP3 Gdańsk.

„Economist”: Polska w czołówce państw, które najlepiej poradziły sobie z pandemią

Brytyjski tygodnik „Economist” umieścił Polskę na 6. miejscu w rankingu państw, których gospodarki najlepiej poradziły sobie z pandemią. Kryteria...

zobacz więcej

Nowy rok to w biznesie czas podsumowań tego starego. Swoich kalkulacji dokonuje branża morska, która bardzo dobrze radzi sobie w trudnych, covidowych czasach.

Rekordowe wyniki notuje Port Gdynia. Niebagatelny wpływ miały na to przeładunki paliw dostarczanych drogą morską do Bazy PERN w Dębogórzu.

Tankowce dostarczyły rekordowe ponad 2,2 mln ton oleju napędowego. To aż o 35 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

To ważne, bo jak uważają przedstawiciele dębogórskiej bazy, zapotrzebowanie na rynku paliw zdecydowanie przekracza możliwości produkcyjne naszych rafinerii. Uzupełnieniem jest właśnie import.

Wyśrubowane wyniki możliwe były dzięki inwestycjom poczynionym solidarnie przez PERN i przez gdyński port. Paliwo jest tłoczone rurociągami podwodnymi i naziemnymi do Dębogórza, a następnie składowane w zbiornikach paliwowych.

260 tys. metrów sześciennych – to dzisiejsza pojemność bazy. Możliwości mają być jeszcze większe. Właśnie powstaje następny zbiornik. W planach jest budowa dwóch kolejnych. Trwa także rozbudowa kolejowego frontu załadunkowego.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W Dębogórzu powstają nowe rurociągi i dwa nalewaki. Dzięki temu możliwa będzie obsługa sześciu, a nie tak jak do tej pory czterech cystern kolejowych jednocześnie. Modernizacja zakończy się jeszcze w tym kwartale.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej