RAPORT

Wojna na Ukrainie

Najbogatszy pies świata „sprzedał” swoją posiadłość za 29 mln dolarów

Gunter VI jest reprezentowany przez trust Gunther Corp. (fot. mat.pras.)
Gunter VI jest reprezentowany przez trust Gunther Corp. (fot. mat.pras.)

Informacja, że w Miami sprzedano pewną posiadłość za 29 mln dolarów, mogłaby być jedną z wielu, gdyby nie fakt, że nieruchomość była własnością firmy Gunther Corp., która reprezentuje psa – owczarka niemieckiego o imieniu Gunther VI. Pupil zawdzięcza swój majątek spadkowi zapisanemu przez niemiecką hrabinę Karlottę Leibenstein.

Gitara basowa Paula McCartney'a sprzedana za rekordową kwotę

Głównymi atrakcjami zakończonej w miniony weekend aukcji „Guitar Icons”, zorganizowanej przez organizację charytatywną Music Rising, były...

zobacz więcej

Hrabina zmarła w 1992 r.; zapisała całą swoją fortunę, opiewającą na 80 mln dolarów, swojemu pupilowi Guntherowi III. Nie miała bowiem dzieci ani krewnych. Zarządzeniem majątkiem w imieniu psa zajmuje się trust Gunther Corp.

Gunther VI jest wnukiem Gunthera III i dzięki talentowi biznesowemu powierników dysponuje fortuną, która urosła do 500 mln. Opiekunowie kolejnych pokoleń owczarków niemieckich zainwestowali bowiem pieniądze w szereg przedsięwzięć, powołali nawet organizację Gunther Rescue, która pomaga pokrzywdzonym zwierzętom.

W 2000 r. finansowy powiernik psa między innymi kupił od Madonny willę w Miami, leżącą nad zatoką Biscayne, za 7,5 mln. Ten dom w stylu toskańskim, z dziewięcioma sypialniami i dziewięcioma łazienkami, w listopadzie 2021 r. został wystawiony na sprzedaż za 31,75 mln dolarów.

Być może rozgłos wokół willi związany z jej czworonożnym właścicielem sprawił, że już po miesiącu znalazł się kupiec. Ostatecznie, jak dowiedział się magazyn „People”, posiadłość została sprzedana za 29 mln. Nazwiska nowego właściciela nie ujawniono.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej