RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Djokovic wystartuje w Australian Open. Nie musi się szczepić

Novak Djokovic (fot. Oscar Gonzalez/Nur/Getty Images)
Novak Djokovic (fot. Oscar Gonzalez/Nur/Getty Images)

Dziewięciokrotny zwycięzca Australian Open Novak Djokovic poinformował, że będzie bronił tytułu w zbliżającym się turnieju wielkoszlemowym w Melbourne. Serb został zwolniony z obowiązku szczepienia przeciw COVID–19 z powodów medycznych.

Rajd Dakar. Kolejne zwycięstwo Polaków

Po sukcesie w sobotnim prologu Rajdu Dakar braci Goczałów, niedzielny etap w kategorii lekkich pojazdów UTV wygrali Aron Domżała i Rafał Marton,...

zobacz więcej

„Spędziłem fantastyczny czas z bliskimi, a dziś ruszam na antypody ze zwolnieniem ze szczepienia” – napisał na Instagramie.

Djokovic długo odmawiał udzielenia odpowiedzi, czy przyjął szczepionkę na koronawirusa. Pod koniec listopada dyrektor Australian Open Craig Tiley potwierdził, że wszyscy uczestnicy zawodów będą musieli być zaszczepieni przeciwko COVID–19 albo mieć zwolnienie z powodów medycznych, wydane przez niezależny panel ekspertów.

Jeśli Djokovic zwycięży w nadchodzącej edycji Australian Open, będzie to jego 21. wielkoszlemowy tytuł. Obecnie jest na pierwszym miejscu ex aequo ze Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Turniej w Melbourne odbędzie się od 17 do 30 stycznia. Wśród rozstawionych są Iga Świątek (9.) i Hubert Hurkacz (9.), zaś w turnieju głównym (bez konieczności gry w eliminacjach) znalazły się także Magda Linette i Magdalena Fręch.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej