RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jimmy Fallon zaraził się koronawirusem. Chorobę przeszedł łagodnie

Jimmy Fallon (fot. A.Lipovsky/NBCUniversal/Getty Images)
Jimmy Fallon (fot. A.Lipovsky/NBCUniversal/Getty Images)

Gospodarz popularnego programu „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” poinformował fanów, że niedawno uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID–19. Słynny komik i prezenter ujawnił, że przyjął wcześniej dwie dawki szczepionki na koronawirusa, a następnie tzw. booster, czyli dawkę przypominającą. „Myślę, że to dzięki temu miałem jedynie łagodne objawy” – oświadczył Fallon.

Ryzyko śmierci seniorów: niezaszczepionych i po trzech dawkach. Różnica jest ogromna

Ryzyko śmierci niezaszczepionych osób w wieku powyżej 80 lat jest 56 razy wyższe niż w przypadku takich osób po trzeciej dawce szczepionki – ocenia...

zobacz więcej

Przez świat przetacza się obecnie kolejna fala pandemii koronawirusa. Eksperci zgodnie twierdzą, że wciąż musimy dokładać wszelkich starań, by przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa i – wbrew szerzącym się w sieci teoriom spiskowym – poddawać się szczepieniom na COVID–19. Jak podkreślają uczeni, choć szczepionka nie jest w stu procentach skuteczna, w przypadku zakażenia nowym wariantem wirusa znacząco łagodzi przebieg choroby, zmniejszając tym samym ryzyko hospitalizacji.

Na własnej skórze doświadczył tego niedawno Jimmy Fallon. Słynny amerykański komik i gospodarz popularnego programu „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” w opublikowanym na Instagramie poście ujawnił, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaraził się koronawirusem.

Wcześniej przyjął nie tylko dwie dawki szczepionki, ale też tzw. booster, czyli rekomendowaną przez specjalistów dawkę przypominającą. Jak podkreślił gwiazdor, poddanie się szczepieniu zapobiegło pojawieniu się u niego dotkliwych symptomów, takich jak wysoka gorączka czy utrata węchu i smaku.

Koronawirus znów zmutował. Jak szczepionka radzi sobie z nowym wariantem?

Odkryty w grudniu w Marsylii nowy wariant koronawirusa, nazwany IHU, jest bardziej odporny na szczepionkę i bardziej zakaźny niż wersja wyjściowa...

zobacz więcej

„Hej ludzie, pierwszego dnia przerwy świątecznej uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność COVID–19. Byłem zaszczepiony, później otrzymałem dawkę przypominającą. Myślę, że dzięki temu miałem jedynie łagodne objawy. Dziękuję lekarzom i pielęgniarkom, którzy tak ciężko pracują przez całą dobę, aby wszyscy zostali zaszczepieni. Dziękuję również stacji NBC za bardzo poważne traktowanie protokołów bezpieczeństwa i świetne wykonywanie swojej pracy” – napisał Fallon pod zdjęciem, na którym pozuje w maseczce ochronnej na twarzy.

Komentujący ów post fani oraz znani przyjaciele komika życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia. „Jimmy proszę odpoczywaj. Obyś wkrótce poczuł się lepiej” – napisała amerykańska piosenkarka Kristin Chenoweth. „Mam nadzieję, że błyskawicznie dojdziesz do siebie!” – wtórowała jej Reese Witherspoon. „Masz wspaniałe nastawienie. Zdrowiej, bo potrzebujemy twojego poczucia humoru i pozytywnej energii” – dodała jedna z użytkowniczek Instagrama. Fallon w odpowiedzi na komentarze oświadczył, że zdążył już wyzdrowieć. „W stu procentach wróciłem do formy” – uspokoił fanów gwiazdor.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej