RAPORT

Wojna na Ukrainie

PiS wróci do ustawy medialnej? Suski: W pewnym sensie tak

Poseł PiS Marek Suski (fot.  PAP/Piotr Polak, Krzysztof Zatycki/ NurPhoto via Getty Images)
Poseł PiS Marek Suski (fot. PAP/Piotr Polak, Krzysztof Zatycki/ NurPhoto via Getty Images)

Prezydent RP Andrzej Duda zawetował ustawę medialną autorstwa PiS. Poseł tej partii Marek Suski (wiceszef sejmowej komisji kultury i środków przekazu) przyznał, że partia rządząca nie ma tego głowie państwa za złe, ale „w pewnym sensie” wróci do tego tematu.

Trolle Tuska zaatakowały Hołownię. Kompletne wariactwo wokół cen energii

Putin przykręcił kurki i szantażuje UE w sprawie Nord Stream 2. W Wielkiej Brytanii nie wieje wiatr, we Francji mają awarie reaktorów,...

zobacz więcej

– Nie ma żadnych konstytucyjnych podstaw do przeprowadzenia wyborów w tym roku – mówił we wtorek w RMF FM poseł PiS Marek Suski. Zapewnił, że nie ma podstaw do tego, aby zdymisjonować ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Suski w wywiadzie był pytany o kwestię przedterminowych wyborów i czy odbędą się one w tym roku. – Nie sądzę. Nie ma żadnych podstaw konstytucyjnych do tego, żeby były wybory – podkreślił.

Zobacz także:   Czerwińska o ustawie medialnej: Jesteśmy zawiedzeni decyzją prezydenta

Dopytywany o ewentualną wymianę premiera, Suski powiedział: „Na razie nie ma żadnych podstaw do tego, żeby zmieniać premiera”.

Suski był też pytany o „oczekiwania niektórych”, by wyrzucić z rządu szefa ministerstwa sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. – Nie ma podstaw do tego, żeby dymisjonować ministra – zapewnił polityk PiS.

„Odgrzewany kotlet”. Wiceminister sprawiedliwości o tekście „GW” ws. Pegasusa

Redakcja „Gazety Wyborczej” odgrzewa „stary kotlet” po latach, próbuje na siłę wywołać jakąś aferę, związaną z takim czy innym systemem –...

zobacz więcej

Dopytywany, kiedy można się spodziewać „kolejnej awantury” PiS z Solidarną Polską, Suski zwrócił uwagę, że Ziobro jest prezesem partii koalicyjnej, która „ma nieco inne poglądy na niektóre sprawy i dochodzi do dyskusji”.

Suski był też pytany czy PiS „chodzi po głowie pomysł zastąpienia Ziobry, PSL-em”. – Mnie nie chodzi – uciął Suski.

Polityk PiS był też pytany, czy ma za złe prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że zawetował ustawę medialną.

Zobacz także:   Prezydent podjął decyzję ws. ustawy medialnej

– Nie, niespecjalnie. Wolałbym oczywiście, żeby podpisał, ale prezydent ma swoje kompetencje i z nich skorzystał – podkreślił.

Przyznał jednocześnie, że PiS „w pewnym sensie” wróci do tematu, ale - jak powiedział - „w innej formie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej