RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wypadek autokaru na trasie Lublin – Zamość. Jest wielu poszkodowanych [WIDEO]

Trzynaście osób, w tym pięcioro dzieci trafiło do szpitala po tym, jak wypełniony pasażerami autobus wjechał do rowu na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny (woj. lubelskie). Na miejscu trwa akcja ratownicza.

Wiatr zepchnął z drogi dwa autokary. Są poszkodowani

W Norwegii silny wiatr zepchnął z dróg dwa autokary. Do obu wypadków doszło w okręgu Nordland na dalekiej północy kraju. Dwie osoby są lekko...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 13 na leśnym odcinku dk 17 w pobliżu miejscowości Łopiennik Podleśny. Jak poinformowała mł. asp. Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie, 13 osób, w tym pięcioro dzieci przewieziono do szpitali. Dwie osoby zostały zwolnione z placówek po badaniu. 


Wyjaśniając w rozmowie z TVP Info przebieg wypadku Piotr Czemerys z Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, litewski autokar wiozący podróżnych wracających na Litwę z wycieczki w góry zjechał na miękkie pobocze, wypadł z drogi i wywrócił się na bok

– Mamy w sumie 46 osób, które podróżowały tym autokarem: 44 pasażerów i dwóch kierowców. – przekazał Czeremys. – Jedna osoba najbardziej poszkodowana, z urazami wielonarządowymi została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Osoba ta była przyciśnięta przez autokar. Strażacy umożliwili jej wydostanie dzięki użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych – relacjonował strażak. Lekarze określają stan tego poszkodowanego jako stabilny. Obaj kierowcy autokaru nie odnieśli obrażeń.
– Pozostałe osoby, które nie wymagały hospitalizacji, zostały przetransportowane do ciepłego pomieszczenia w pobliskiej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Udzielana jest im dalsza pomoc: wsparcie psychologiczne, ciepłe pożywienie, napoje.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

W miejscu zdarzenia prowadzona jest akcja ratownicza. Początkowo droga była zablokowana, samochody osobowe kierowano na objazd, a pojazdy ciężarowe musiały czekać. Obecnie jeden pas jest otwarty dla ruchu, obowiązuje ruch wahadłowy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej