RAPORT

Tusk kontra Tusk

Najspokojniejszy sylwester we Francji od lat. Podpalono „tylko” 800 samochodów

Aresztowano blisko 400 osób, ale władze Francji są zadowolone (fot. Samuel Boivin/NurPhoto via Getty Images; zdjęcie ilustracyjne)
Aresztowano blisko 400 osób, ale władze Francji są zadowolone (fot. Samuel Boivin/NurPhoto via Getty Images; zdjęcie ilustracyjne)

We Francji w sylwestrową noc podpalono ponad 800 samochodów – poinformowało tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych. Kilkaset osób zostały zatrzymanych przez policję. Francuskie władze zaznaczały jednak, że tegoroczna sylwestrowa noc przebiegała spokojniej niż w poprzednich latach.

Dinozaur grasował po Zakopanem. Grozi mu mandat [WIDEO]

Turystyczne oblężenie w Zakopanem. Napływ fanów zimowego szaleństwa do stolicy polskich Tatr niektórzy próbują wykorzystać do dobrego zarobku. Na...

zobacz więcej

W sylwestrową noc podpalono 874 samochody i spisano 441 osób – przekazał w komunikacie szef francuskiego MSW Gérald Darmanin.

Setki aresztowanych


Wyliczono, że 381 osób zostało aresztowanych przez służby. Minister spraw wewnętrznych wyraził zadowolenie z faktu, że odnotowano mniej aktów przemocy i wandalizmu niż w poprzednich latach. W 2019 roku w sylwestra we Francji spłonęło 1300 pojazdów.

Ponad 95 tysięcy policjantów i wojskowych strzegło wczoraj porządku na francuskich ulicach. Służby interweniowały też w przypadkach organizowania masowych imprez – zakazanych z powodu trudnej sytuacji epidemicznej.

Zobacz także: Onet krytycznie o „Sylwestrze Marzeń”. Za to pozytywnie o sylwestrze w Korei Północnej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej