RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kameleon w kalafiorach. Pasażer na gapę wystraszył sprzedawcę

Kameleon przyjechał  w przesyłce z Francji (fot. Polizei Bad Segeberg)
Kameleon przyjechał w przesyłce z Francji (fot. Polizei Bad Segeberg)

Tego sprzedawca warzyw z Bilsen na północy Niemiec się nie spodziewał. W skrzynce z kalafiorami znalazł kameleona – informuje portal dw.com. Pasażer na gapę prawdopodobnie pochodzi z południa Europy.

Narodziny tygrysów sumatrzańskich. To zagrożony gatunek [WIDEO]

Zoo w Dallas w USA ogłosiło w poniedziałek narodziny dwóch małych tygrysów sumatrzańskich. To kolejne już potomstwo tygrysich rodziców – Suki i...

zobacz więcej

Przesyłka z warzywami została przywieziona z Francji. Po otwarciu jej i dostrzeżeniu intruza sprzedawca poprosił o pomoc policję.

„Kiedy zajrzeliśmy do pudełka z kalafiorem, z roślinności spoglądało na nas dwoje oczu, poruszających się niezależnie od siebie” – relacjonował rzecznik policji.

Jak opowiadał, kameleon „nie wykazywał żadnych oznak ogromnego napięcia związanego z podróżą” i był „w dobrym stanie zdrowia".

Christopher V. Anderson, ekspert ds. kameleonów w Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody ocenił w rozmowie z „Deutsche Welle”, że okaz, który trafił do Niemiec, to młody kameleon śródziemnomorski, występujący w m.in. w południowej Hiszpanii, południowych Włoszech, Grecji i na Malcie. Jego zdaniem kalafiory mogły pochodzić spoza Francji, z miejsca w zasięgu występowania tego gatunku, natomiast w tym kraju zostały po prostu spakowane i wysłane wraz z pasażerem na gapę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej