RAPORT

Wojna na Ukrainie

Debiutowała w telewizji w 1939 r., za 17 dni miała skończyć 100 lat. Betty White nie żyje

W serialach telewizyjnych Betty White grała do 2014 r. (fot. A.Edwards/WireImage/Getty)
W serialach telewizyjnych Betty White grała do 2014 r. (fot. A.Edwards/WireImage/Getty)

Nie żyje jedna z najsłynniejszych amerykańskich aktorek komediowych, Betty White. 17 stycznia 2022 r. obchodziłaby setne urodziny. Karierę w przemyśle rozrywkowym rozpoczęła pod koniec lat 30. w radiu, ale już w 1939 r. debiutowała na srebrnym ekranie.

Nie żyje znany polski aktor. Grał m.in. w „Misiu” i „Alternatywy 4”

Jan Mayzel, ceniony aktor, znany z takich filmów jak „Miś”, „Matki, żony i kochanki” czy „Alternatywy 4” nie żyje. Artysta zmarł w czwartek 30...

zobacz więcej

Właśnie w 1939 r. White zaśpiewała na żywo podczas doświadczalnej audycji telewizyjnej emitowanej w Los Angeles. W czasie wojny wstąpiła do Amerykańskiej Ochotniczej Służby Kobiet, ale jeszcze w latach 40. wróciła do telewizji. Grała między innymi w sitcomach od emitowanego w latach 50. „Life with Elizabeth” przez „Złotka”, „Orły z Bostonu”, aż po „Rozpalić Cleveland”, którego produkcję zakończono w 2014 r. Występowała w nim do końca.

Z okazji nadchodzącego jubileuszu trafiła na okładkę najnowszego numeru magazynu „People”. W wywiadzie dla tego magazynu Betty White opowiadała o tym, co było tajemnicą jej długowieczności. Laureatka pięciu nagród Emmy stwierdziła, że doskonałe zdrowie i formę fizyczną zawdzięcza w dużej mierze pozytywnemu nastawieniu do życia i otaczających ją ludzi.

– Mam doprawdy wielkie szczęście, że w tym wieku czuję się tak dobrze. To niesamowite. Wydaje mi się, że kluczem do długiego i zdrowego życia jest optymizm. Jestem urodzoną optymistką. Odziedziczyłam to po swojej mamie. W każdej sytuacji znajduję pozytywy, to się nigdy nie zmieniło. Poza tym nigdy nie brałam samej siebie zbyt serio. Można okłamywać innych - czego oczywiście nie robię - ale nie można okłamywać siebie. To moje motto – wyjaśniła White.

W materiale zamieszczonym w „People” pojawiły się też wypowiedzi współpracujących z White na przestrzeni lat kolegów po fachu. Jak zgodnie przyznali, aktorka wyróżnia się niesłychanym poczuciem humoru, wielkim talentem i godnym podziwu profesjonalizmem.

– Jestem jej fanem, odkąd pamiętam. Kiedyś usłyszałem, że scenariusz do serialu „Złotka” miał tylko 35 stron. Biorąc pod uwagę niezwykłe zdolności improwizatorskie Betty, nie jestem zdziwiony. Ma niesamowity talent komediowy. Wystarczy, że na kogoś spojrzy w odpowiedni sposób, a wywołuje salwy śmiechu – przyznał Ryan Reynolds, u boku którego White zagrała w komedii „Narzeczony mimo woli”.

Przeczytaj także: Miłogost Reczek nie żyje. Jeden z najsłynniejszych głosów w Polsce

Sandra Bullock, która również wystąpiła we wspomnianej produkcji, ma o sędziwej gwieździe podobne zdanie. – W komedii bardzo ważne jest wyczucie czasu. Trzeba umieć bezbłędnie zarządzać ekranowym czasem - nie tylko swoim, ale i partnerów. Nikt nie potrafi tego robić tak, jak Betty. Reszta zwykle podziwia ją w milczeniu, modląc się, by nie wycięto ich ze sceny – ujawniła aktorka.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Z okazji jubileuszu White zaplanowano kinową premierę poświęconego jej filmu dokumentalnego „Betty White: 100 Years Young - a Birthday Celebration”, w którym wystąpili m.in. Ryan Reynolds, Robert Redford, Lin Manuel-Miranda, Clint Eastwood, Morgan Freeman, Jimmy Kimmel i James Corden.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej