RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prof. Bugaj: Inflacja wszędzie jest wysoka

Ryszard Bugaj (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Ryszard Bugaj (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

– Nasza inflacja rzeczywiście jest wysoka, ale wszędzie jest wysoka – powiedział w Radiu Zet ekonomista prof. Ryszard Bugaj. – PiS robi tyle złych rzeczy, że nie trzeba mu dorzucać win, których nie posiada. Inflacja jest w dużym stopniu inflacją kosztową – mówi ekonomista.

Rekordowa inflacja w Polsce. Zobacz, jak wygląda sytuacja w UE i USA

Polacy mierzą się z wysoką inflacją, która dla wielu z nas jest problemem. Tymczasem wśród państw Unii Europejskiej nie jesteśmy nawet na „podium”....

zobacz więcej

Zdaniem Ryszarda Bugaja, przez Polski Ład „troszeczkę zostały dociążone grupy o wysokich dochodach i oni na tych oszczędnościach tracą”.

Profesor przyznaje, że nasza inflacja jest rzeczywiście wysoka, ale dodaje, że wszędzie jest wysoka. – PiS robi tyle złych rzeczy, że nie trzeba mu dorzucać win, których nie posiada. Inflacja jest w dużym stopniu inflacją kosztową – mówi ekonomista.

Zobacz także ->  Niemiecka gospodarka nie taka mocna. Nowa prognoza Bundesbanku

Ocenia on, że „mogliśmy zerwać z tej inflacji 2 pkt proc.”, ale zaznacza, że nie jest pewien, „jaką cenę przyszłoby nam za to zapłacić”.

Ryszard Bugaj odniósł się również to tematu inflacji, zapisanej w budżecie na poziomie 3,3 proc.

Zobacz także ->  „Gazeta Wyborcza” o inflacji. Pominęli ważne szczegóły [WIDEO]

– Jestem weteranem komisji budżetowej i błędy założeń do inflacji zdarzały się dość notorycznie – powiedział. Jego zdaniem „rząd przypuszczalnie chce coś ugrać, ale nie jest pod tym względem wyjątkowy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej