RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czarnek o inwigilacji i PO: Złodziej krzyczy „łapać złodzieja” [WIDEO]

Informacje o rzekomej inwigilacji systemem Pegasus to odwracanie uwagi od problemów opozycji, także działań „ich ludzi” niezgodnych z prawem – ocenia minister Przemysław Czarnek. W programie „#Jedziemy” szef resortu edukacji odniósł się do oskarżeń Donalda Tuska i stwierdził, że lider PO „ma wiele za uszami” również, jeśli chodzi o nielegalne wykorzystywanie służb specjalnych w życiu państwowym.

Co Tusk mówił o niższych podatkach? „Jedyne, co obniżył, to zasiłek pogrzebowy”

Donald Tusk zarzuca rządzącym, że „zrujnowali gospodarkę” i mówi o odpowiedzialności PiS za rosnącą inflację. W tym samym czasie rząd wprowadza...

zobacz więcej

W TVP Info Przemysław Czarnek pytany był także o ocenę działań Romana Giertycha, który konsekwentnie twierdzi, że nie ma statusu oskarżonego, ponieważ w czasie gdy służby prowadziły działania on zemdlał, a gdy prokurator przedstawiał mu zarzuty – był nieprzytomny.

Czarnek: Po co Giertych się ukrywa?


Zdaniem ministra takie tłumaczenia są niewiarygodne: „Człowiek, który ma za sobą podobno argumenty, że jest niewinny i dokładnie wie, jak działają dzisiaj niereformowalne sądy w Polsce, ucieka gdzieś i chowa się przed prokuraturą”.

W jego opinii próba wykreowania afery dot. systemu Pegasus to jak sytuacja, gdy „złodziej krzyczy: łapać złodzieja”.

– Ludzie, którzy byli absolutnie umoczeni w nielegalne wykorzystywanie służb państwowych do ścigania dziennikarzy, do procederów, które nie mieszczą się w ogóle w ramach jakiegokolwiek cywilizowanego państwa, dzisiaj wychodzą i mówią, że coś jest nie tak – powiedział minister.

Zobacz także: Tusk o inwigilacji dziennikarzy. Jest deklaracja lidera PO, jest też lista nazwisk i śledztwo

„Tusk na rozkazach Merkel” grzmi o cenach gazu


Skomentował też czwartkowe wystąpienie Donalda Tuska, którego nazwał „niebywale bezwstydnym człowiekiem”, który ma „ogromnie wiele za uszami, również jeśli chodzi o nielegalne wykorzystywanie służb specjalnych w życiu państwowym”.

– Wczorajsze wystąpienie na temat cen gazu człowieka, który wykonuje polityczne rozkazy Angeli Merkel, która doprowadziła do tego, że Rosja może dziś bezkarnie i dowolnie szantażować Europę i Polskę cenami gazu – ten sam człowiek mówi „czy wyście tam powariowali” – konstatuje Czarnek.

Zobacz także: Tusk obraził się nawet na „Wyborczą”? Nie doczytał o Putinie i Nord Stream 2

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej