RAPORT

Pogarda

Nie żyje znany polski aktor. Grał m.in. w „Misiu” i „Alternatywy 4”

Jan Mayzel miał 91 lat (fot. TVP)
Jan Mayzel miał 91 lat (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Jan Mayzel, ceniony aktor, znany z takich filmów jak „Miś”, „Matki, żony i kochanki” czy „Alternatywy 4” nie żyje. Artysta zmarł w czwartek 30 grudnia – donosi „Super Express”, powołując się na informacje aktorki Izabelli Olejnik. Mayzel pozostawił w żałobie żonę, także znaną aktorkę – Zofię Merle.

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 roku. W swojej karierze zagrał w wielu polskich filmach i serialach, a najgłośniejsze z nich to „Kingsajz”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Miś”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Matki żony i kochanki”.

Jan Mayzel nie żyje


Odszedł 30 grudnia wieczorem. „Kochani, zmarł Jan Mayzel. Aktor, dobry kumpel. Ogromne współczucie dla jego żony Zofii Merle” – napisała w sieci aktorka Izabella Olejnik.

Jego pierwszą żoną była Zofia Kucówna. Później związał się z Zofią Merle – jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, którą Polacy pokochali m.in. za rolę w serialach „Klan” czy „Na dobre i na złe”.

Rodzinna tragedia


Kilka lat temu para przeżyła rodzinna tragedię. W 2013 roku z powodu nowotworu zmarł ich syn Marcin, także związany z branżą filmową. Miał 42 lata.

Zobacz także: Nie żyje Żora Korolyov. Jaka była przyczyna śmierci 34-letniego tancerza?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej