RAPORT

Wojna na Ukrainie

Odejście Sousy. Podolski: Oszukał i rozczarował wszystkich [WIDEO]

Były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa (fot. Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images)
Były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa (fot. Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images)

Mistrz świata z 2014 roku Lukas Podolski mocno skrytykował byłego już selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę. Napisał w mediach społecznościowych, że Portugalczyk „oszukał i rozczarował wszystkich”. Piłkarz Górnika Zabrze życzy Biało-Czerwonym skutecznej walki o mundial.

Przyszłość Sousy wyjaśniona. Prezes PZPN: Decyzja została podjęta jednogłośnie

Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji. Informacje podał na Twitterze prezes Cezary Kulesza. „Jako zarząd PZPN podjęliśmy jednogłośną...

zobacz więcej

„Paulo Sousa oszukał i rozczarował wszystkich. Polskę, w której tak wielu kocha sport i jest zwariowanych na punkcie piłki nożnej. Kraj, który marzy o mistrzostwach świata. Bardzo słabe zachowanie” – skomentował na Twitterze 130-krotny reprezentant Niemiec.

W środę kontrakt Sousy z PZPN został rozwiązany, a Portugalczyk zapłaci polskiej federacji odszkodowanie. Bardzo szybko po swoim odejściu z reprezentacji został przedstawiony oficjalnie jako trener Flamengo Rio de Janeiro.

„Pokażcie teraz wszystkim, że był to duży błąd z jego strony i sięgnijcie po awans w kwalifikacjach Mistrzostw Świata w Katarze” – dodał 36-letni Podolski, występujący obecnie w Górniku Zabrze.

W marcu Polskę czekają dwustopniowe baraże o awans na mundial 2022 w Katarze. Półfinałowy mecz z Rosją odbędzie się 24 marca w Moskwie. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się na własnym terenie w finale baraży 29 marca z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

Zobacz także: Sousa do polskich kibiców: Do zobaczenia w Katarze


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej