RAPORT

Pogarda

Agnieszka Wasztyl: Historie piaskiem malowane

Teatr piasku jeździ po Polsce (fot. GALITSYNA ART GROUP - TEATR PIASKU)
Teatr piasku jeździ po Polsce (fot. GALITSYNA ART GROUP - TEATR PIASKU)

Najnowsze

Popularne

Gra na harfie, śpiew kolęd i przede wszystkim niesamowite animacje z piasku w wykonaniu słynnej ukraińskiej artystki Tetiany Galitsyny. Oryginalne widowiska i świąteczne koncerty kolęd przyciągają zarówno dorosłych, jak i dzieci spragnione magicznej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Na „Opowieść Wigilijną” można wybrać się w jeszcze w styczniu i w lutym w kilku miastach w Polsce. Natomiast kto nie miał okazji zobaczyć koncertu kolęd na własne oczy, może oglądać go on-line w Nowy Rok.

Teatr Piasku jeździ po Polsce, oferując oryginalne, artystyczne show. Wśród spektakli można zobaczyć m. in. „Opowieść Wigilijną”, „Małego Księcia” czy „Królową Śniegu”. W Polsce prekursorką niezwykłej sztuki malowania piaskiem jest Tetiana Galitsyna – jedna z najbardziej znanych na świecie artystek sand-art-u, czyli sztuki tworzenia obrazu za pomocą piasku.

Tallin zaprasza na bożonarodzeniowy jarmark

Kiełbasy z jelenia, pasztety z bobra, przysmaki z wieprzowiny czy krwiste kiełbaski. Stoiska na jarmarku bożonarodzeniowym w Tallinie uginają się...

zobacz więcej

Malowanie piaskiem polega na wysypywaniu specjalnego piasku na podświetlaną – najczęściej szklaną - powierzchnię. Artystka za pomocą dłoni z dużą precyzją tworzy obrazy, które opowiadają daną historię i wprowadzają widzów do zaczarowanego świata. Wszystko odbywa się na ich oczach. Widowiska urozmaica nie tylko nastrojowa oprawa muzyczna, ale także kolorowe światła. Do szklanego stołu, na którym pracuje artystka, podłączona jest kamera z projektorem, dzięki temu widzowie mogą podziwiać powstającą historię na dużym ekranie.

To na pewno ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu i sztuka, którą warto zobaczyć i pokazać dzieciom. Oryginalne widowiska są skierowane przede wszystkim do najmłodszych widzów. Dzieci z zaciekawieniem obserwują ruchy dłoni na ekranie i próbują odgadnąć, jaki obraz zostanie pokazany.

Podczas godzinnego koncertu można wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, które są subtelnym tłem do malowanej piaskiem biblijnej historii, przedstawiającej narodziny Jezusa Chrystusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej